Film Kto je ďalší? otvára aktuálna téma kyberšikany

20.08.2019 16:00
Aless
Vo filme Kto je ďalší? si zahrala aj slovenská raperka a speváčka Aless. Autor:

Raperka Aless sa otvorene priznáva k pokusu o samovraždu, ku ktorej ju priviedla kyberšikana a útoky spolužiakov. Hudba jej však pomohla a vďaka nej našla tisíc dôvodov, prečo stále žiť.

Tento týždeň prichádza do kín film režiséra Mira Drobného Kto je ďalší? Poukazuje na to, že moderná doba nie je úplne bezpečná a internet, bez ktorého si nevieme predstaviť existenciu, vie byť šialene nebezpečným miestom. Diváci môžu očakávať tri rôzne príbehy inšpirované skutočnými udalosťami zo Slovenska, Kanady i Ruska.

Film už získal 15 nominácií a ocenení na zahraničných festivaloch a súťažiach. V prvý premiérový víkend ho bude premietať rekordný počet – 86 kín a fanúšikov čaká promo tour v rámci slovenských miest. „Počas nej sa budú môcť stretnúť s režisérom filmu, raperkou Aless či inými známymi hosťami,“ informovala PR manažérka filmu Olga Valentová.

Filmová novinka zmenila život Aless, raperka sa otvorene priznáva k pokusu o samovraždu, ku ktorej ju priviedla kyberšikana a útoky spolužiakov. Druhý príbeh rozpráva o najznámejších rooftoperoch sveta – Vadima Makhorova, Vitalijho Raskalova a modelku Angelu Nikolau spája láska k výškam, adrenalínu a lajkom na sociálnych sieťach. Nelegálne lozia po najvyšších budovách svetových metropol s cieľom získať čo najatraktívnejšiu selfie. Táto vášeň ich však privedie na tenkú hranicu života a smrti. V poslednom príbehu sa diváci zoznámia s tínedžerkou, ktorá bola sexuálne vydieraná cez internet. Svoj príbeh sa rozhodla vyrozprávať bez jediného slova, čím túto životnú kapitolu uzavrie. Soundtrack naspievala speváčka Celeste Buckingham. Emotívna pieseň s názvom #Voiceless je jej osobnou výpoveďou.

Snímka Kto je ďalší? vstúpi do kinodistribúcie vo štvrtok 22. augusta.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#slovenský film #Miro Drobný #Kto je ďalší? #film #Aless Caparelli
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku