King: To Kapitola 2 nie je len pokračovanie prvej časti

Do slovenských kín mieri horor To Kapitola 2. Po rokoch sa zlo vracia tam, kde sa už raz zdalo, že bolo porazené. Démonický klaun Pennywise začína znova vyčíňať v mestečku Derry a členovia Klubu núl musia splniť svoj sľub, že sa mu v takom prípade postavia čelom. Budú pritom musieť čeliť hrozbe väčšej ako kedykoľvek predtým. Zlo ich už pozná a je na nich pripravené.

01.09.2019 09:00
To Kapitola 2 Foto:
Film To Kapitola 2 prinesie do kín od 5. septembra Continental film.
debata

Horor To Kapitola 2 nie je len ďalším z filmových pokračovaní, ktoré ťažia z úspechu prvej časti. Spisovateľ Stephen King napísal knihu, v ktorej sa príbeh odohráva v dvoch časových líniách v detstve hrdinov a v ich dospelosti. A práve do ich dospelých životov zavedie divákov druhá filmová kapitola, ktorú nakrútil režisér Andy Muschietti s rovnakým tímom doplneným o vychytené herecké mená.

Na plátnach sa objaví oscarová nominantka Jessica Chastain (Farba citov, Interstellar), James McAvoy (Rozpoltený, posledné filmy X-men), komediant Bill Hader, ktorý získal kultový status v šou Saturday Night Live, alebo Finn Wolfhard, známy zo seriálu Stranger Things. Ako diabolský klaun sa vráti Bill Skarsgard, ktorému stvárnenie známeho zloducha vynieslo niekoľko ocenení a uznanie hororových fanúšikov po celom svete.

Okrem fanúšikov sa filmové spracovanie teší aj podpore autora knižnej predlohy. Stephen King, legenda hororovej literatúry, spomína na moment, kedy videl Muschiettiho To z roku 2017: „Mal som nastavené očakávania, ale nebol som pripravený na fakt, že bude To až taký dobrý film. Myslím, že najvýpovednejším prejavom dôvery publika bol aplauz, ktorý nastal, keď prvý film skončil nápisom To Kapitola 1. Diváci chceli viac. Teraz dostanú zvyšok. Nie je to pokračovanie, je to druhá polovica jedného príbehu.“

Film prinesie do kín od 5. septembra Continental film.

debata chyba
Viac na túto tému: #James McAvoy #Stephen King #Jessica Chastain #horor #To: Kapitola 2