Slováci milujú výpravné šou! Talent aj Tvár ovládli televízne obrazovky

, 12.09.2019 09:00
česko slovensko má talent, lujza garajová...
Česko Slovensko má talent prekonalo aj markizácku šou Tvoja tvár má známy hlas. Autor:

Začiatkom septembra televízia JOJ uviedla na svojich obrazovkách už ôsmu sezónu najsledovanejšej talentovej šou sveta. A urobila dobre. Tento formát, ktorý sa vracia s ročnou periodicitou, stále boduje medzi Slovákmi.

Talentová šou predstavila kreatívne zmeny ešte počas minuloročnej jesene. Vymenili sa moderátori, šou získala nový drive, osvedčené zloženie poroty zostali. Už siedma sezóna zaznamenala veľké úspechy a získala popredné miesta v rebríčkoch sledovanosti. Najnovšia séria pokračuje v nezmenenej podobe aj tento rok.

Jojka zvolila na úvod osmičky dvojité nasadenie. Kastingové kolá sa vysielajú počas utorkov a sobôt. Počas druhého pracovného dňa sa šou delí o divákov s markizáckymi Sestričkami. Soboty konkurencia vysiela filmy, takže hľadanie talentov láka viac divákov. Štruktúra vysielania sa o pár dní zmení. Do utorkového okna vstupuje Trhlina. Filmový kinohit sa predstaví ako dvojdielna miniséria s desiatkami minút nových záberov. Prvá časť má premiéru 17. septembra, druhá 24. septembra. Od 1. októbra nastupuje tretia séria kriminálky Za sklom.

To, že Česko Slovensko má talent je stále ťahúň dokazuje aj jeho výkon počas uplynulej soboty. Ďalšia kastingová epizóda sa stala najsledovanejším nespravodajským programom celého týždňa.

V komerčnej cieľovke 12 – 54 sobotná epizóda Talentu dosiahla 10.4-percentný rating s trhovým podielom 29.3%. V širšej cieľovke 12+ šou prelomila magickú hranicu. Celkovo si ju pozrelo 516-tisíc Slovákov. Vyjadrené v číslach, 11.1% sledovanosť a 25.8% trhový podiel.

V sobotu valcovala Jojka s Talentom, v nedeľu...
V sobotu valcovala Jojka s Talentom, v nedeľu zas Markíza so šou Tvoja tvár má známy hlas. Autor: TV Markíza

Markíza uviedla imitačnú šou

Kým Talentu počas víkendu patria soboty, Markíza už tradične svoje výpravné šou uvádza počas nedeľných večerov. Ani v tejto televíznej sezóne to nebude inak. Piatu sériu šou Tvoja tvár znie povedome uviedla v nedeľu, 8. septembra. A na známe osobnosti, ktoré sa prezlečú za svetové hviezdy, boli zvedaví aj Slováci.

Herečka
		Karin
		Haydu.
Herec David
		Hartl.
+5Herečka Nela
		Pocisková.

Tvoja tvár znie povedome s novým moderátorom Martinom Nikodýmom bola jednotkou počas nedele a to v oboch cieľových skupinách. Prvá časť sa stala najsledovanejším nespravodajským programom dňa.

V cieľovke 12 – 54 dosiahla sledovanosť úroveň 8.6% s trhovým podielom 27.5%. V skupine 12+ si začiatok piatej sezóny pozrelo 450-tisíc divákov, čo predstavuje 26-percentný podiel na trhu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Tvoja tvár znie povedome #televízia Markíza #televízia JOJ #Česko Slovensko má talent
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku