Víťazom filmového festivalu v Toronte sa stal Jojo Rabbit

16.09.2019 10:25
Režisér a scenárista Taika Waititi vytvoril...
Režisér a scenárista Taika Waititi vytvoril film Jojo Rabbit, ktorý sa stal víťazom filmového festivalu v Toronte. Autor: ,

Hlavnú cenu na 44. ročníku Medzinárodného filmového festivalu v Toronte (TIFF) získal film Jojo Rabbit. Čierna komédia novozélandského režiséra Taiku Waititiho najviac zabodovala u divákov a odniesla si cenu Grolsch People's Choice a finančnú odmenu 15-tisíc dolárov.

Satirický príbeh odohrávajúci sa počas II. svetovej vojny zachytáva osudy malého nemeckého chlapčeka menom Jojo (Roman Griffin Davis), ktorý má za svojho imaginárneho priateľa Adolfa Hitlera. Jeho idealizovanie fašizmu sa však začne postupne rozplývať, keď objaví židovské dievča Elsu (Thomasin McKenzie), ktoré u nich doma pred nacistami ukrýva jeho mama (Scarlett Johansson).

Na druhom mieste skončil film Marriage Story režiséra Noaha Baumbacha so Scarlett Johansson a Adamom Driverom v hlavných úlohách. Dráma Marriage Story je akýmsi detailným pohľadom na rozvod dvoch ľudí, ktorých rozdeľuje túžba žiť na dvoch rozličných miestach – v New Yorku a Los Angeles, a, naopak, spája láska k spoločnému synovi. Vo filme z produkcie stanice Netflix si ďalej zahrali Laura Dern, Alan Alda či Ray Liotta. Na treťom mieste skončila snímka Parazit Bonga Joon-ha.

Aj herečka Scarlett Johansson si zahrala vo...
Aj herečka Scarlett Johansson si zahrala vo filme "Jojo Rabbit". Na snímke počas slávnostnej premiéry v Toronte. Autor: Reuters, MARIO ANZUONI

V kategórii dokumentov si hlavnú cenu divákov odniesol film The Cave sýrskeho režiséra Ferasa Fayyada. Na druhej priečke sa umiestnila snímka I Am Not Alone Garina Hovannisiana a na treťom Dads, ktorú režírovala Bryce Dallas Howard.

V programe jedenásťdňového festivalu, ktorý sa konal od 5. do 15. septembra, uviedli tento rok 333 filmov z viac ako 84 krajín sveta.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#víťaz #Toronto #Jojo Rabbit #film
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku