Udeľovali sa ceny za filmovú a televíznu tvorbu Igric

01.10.2019 14:00

Ceny za televíznu a filmovú tvorbu Igric za rok 2018 sa odovzdávali v nedeľu v bratislavskom Mestskom divadle Pavla Orzságha Hviezdoslava.

Cenu Igric za hranú tvorbu pre kiná získal Martin Šulík za réžiu filmu Tlmočník. Za celoživotný prínos pre slovenskú kinematografiu získal ocenenie režisér, scenárista a publicista Eduard Grečner, ktorý sa preslávil napr. adaptáciou novely Nylonový mesiac Jaroslavy Blažkovej (1965) alebo adaptáciou klasiky Dobroslava Chrobáka Drak sa vracia (1967).

Režisér Martin Šulík si preberá cenu Igric v...
Režisér Martin Šulík si preberá cenu Igric v kategórii hraná tvorba pre kiná za réžiu filmu Tlmočník. Autor: TASR

Mimoriadnu cenu získal spisovateľ, scenárista a dramaturg Peter Jaroš. Do najširšieho povedomia slovenskej kultúry vošiel generačným románom Tisícročná včela. V 30. ročníku udeľovania národných cien hodnotila diela porota v zložení Yvonne Vavrová, predsedníčka Slovenského filmového zväzu, Fedor Bartko, predseda Únie slovenských televíznych tvorcov, a Ladislav Serdahély, riaditeľ Literárneho fondu. Tvorivou prémiou bol o. i. odmenený aj dokumentárny film Patrika Lančariča Válek.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Martin Šulík #Igric
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku