Nový slovenský veľkofilm prichádza do kín

19.11.2019 17:00
Malá ríša
Klara Mucci ako Cat a Brian Caspe ako nacistický továrnik Bar. Autor:

Do kín vstupuje vo štvrtok 21. novembra Malá ríša, romantická dobová dráma s medzinárodným hereckým obsadením, inšpirovaná slovenským divadelným predstavením Debris Company Epic.

Celovečerný hraný debut režiséra Petra Magáta rozpráva nadčasový príbeh z obdobia vojny, v ktorom sa jeho postavy dostanú do hraničných životných situácií. Hlavná dejová línia sleduje dva „protikladné“ páry – Evu s Jackom a Bara s Cat, ktorí hľadajú šťastie – každý po svojom.

Nový slovenský film bol nakrútený v lokáciách, akým sa venuje združenie Čierne diery. Na snímke spolupracovali filmoví tvorcovia z deviatich krajín. Patrí medzi nich aj anglický scenárista Ewen Glass, islandský hudobný producent a progresívny skladateľ Valgeir Sigurdsson, ktorý zložil hudbu pre filmy ako V koži Johna Malkovicha či Tanečnica v tme. Hlavnú hrdinku Evu stvárnila Švédka Alicia Agneson, arogantného zbohatlíka Bara Američan žijúci v Prahe Brian Caspe a jednu z kľúčových postáv príbehu, politika Hanáčka, hrá slovenský herec Ján Jackuliak.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Malá ríša #druhá svetová vojna #čierne diery
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku