Začínajú sa televízne adventné koncerty

01.12.2019 09:00
Katka Knechtova a Sarisan 2
Prvý adventný koncert otvorí Katka Knechtová a folklórny súbor Šarišan. Autor:

Diváci RTVS sa aj tento rok môžu tešiť na sériu Slovensko Advent. Prvý tohtoročný koncert Slovensko Advent sa odvysiela v priamom prenose v nedeľu (1. 12.) o 20.15 h na Dvojke.

Počas štyroch adventných nedieľ vystúpia na štyroch miestach na Slovensku Katarína Knechtová so Šarišanom, Desmod, Celeste Buckingham a Adriana Kučerová v sprievode Musica aeterna.

V prostredí Belianskych Tatier prvú adventnú nedeľu (1. 12.) bude koncertovať Katarína Knechtová a folklórny súbor Šarišan. Druhú adventnú nedeľu sa diváci môžu tešiť na koncert kapely Desmod v netradičnom spojení s klasickou hudbou. Na 12. decembra pripravila verejnoprávna televízia v Sobášnom paláci Turzovcov v Bytči program s názvom Vianočná omša z Terchovej. Hosťami večera budú Ján Berky Mrenica a Celeste Buckingham. Posledný adventný koncert sa bude vysielať z Kostola sv. Františka Xaverského v Skalici. Počas večera zaznie hudba súboru Musica aeterna a popredná operná speváčka Adriana Kučerová.

Počas adventných televíznych koncertov bude...
Počas adventných televíznych koncertov bude spieavať aj Celeste Buckingham. Autor: Lukáš Dvořák

Počas koncertov Slovensko Advent diváci spoznajú občianske združenia a neziskové organizácie, ktoré celoročne pomáhajú v rôznych oblastiach života a všetkých kútoch Slovenska. Diváci sa od moderátorov Štefana Šveca, Jarmily Hargašovej-Lajčákovej, Jána Žgravčáka a Aleny Heribanovej dozvedia viac o občianskom združení (OZ) Svatobor, Gréckokatolíckej rómskej misii, OZ Návrat, OZ Cesta von, OZ Dar života, Nadácii Lúč, OZ Aktívny Park Rajec, neziskovej organizácii Depaul Slovensko a OZ Proti prúdu.

Adventné koncerty bude RTVS vysielať každú adventnú nedeľu o 20.10 h na Dvojke, reprízu si budú môcť vypočuť poslucháči rádia Regina nasledujúci pracovný deň o 19.00 h.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#RTVS
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku