Zem spieva má prestávku

, 29.02.2020 10:00
 DSC3868
Detský folklórny súbor Pridaňčatá. Autor:

Populárna folklórna šou RTVS Zem spieva má tento týždeň prestávku, súťaž bude pokračovať 7. marca prvým semifinále. Prvé dve marcové soboty budú na Jednotke patriť 21 súborom a folkloristom z celého Slovenska, ale aj zahraničia.

Až do 7. marca môžu diváci posielať hlasy svojim obľúbencom, ktorých porota do semifinále nevybrala, víťaz diváckeho hlasovania postúpi priamo do finále. V denníku Pravda prezradíme viac už v piatok 6. marca.

Folklórna šou Zem spieva má za sebou základné štúdiové kolá a zoznam semifinalistov je kompletný.

V semifinálových kolách si diváci budú môcť pozrieť vystúpenie Ivany Brillovej, Folklórneho súboru Technik STU, Viktórie Stúchlej a Aurela Keszelyho a Folklórneho súboru Považan zo západu Slovenska.

Viktória Stúchla a Aurel Keszely.
Viktória Stúchla a Aurel Keszely. Autor: Milan Krupčík, RTVS

Stredoslovákov budú reprezentovať Natália Lettrichová, Bobáňovci – Terchovský orchester ľudových nástrojov, Ženská spevácka skupina folklórneho súboru Šumiačan, Folklórny súbor Podpoľanec a Bratia Pôbišovci.

Folklórny súbor Podpoľanec.
Folklórny súbor Podpoľanec. Autor: Milan Krupčík, RTVS

A za východné Slovensko do semifinále postúpila Dedinská folklórna skupina Parchovianka, Mládežnícky folklórny súbor Želiezko, Soňa Metyľová, Šambriňci, Bratia Pechovci, Labirsky Beťare a Folklórna skupina Pantľička.

V prvej časti novej série šou Zem spieva...
V prvej časti novej série šou Zem spieva vystúpila aj Folklórna skupina Parchovianka. Autor: RTVS, Milan Krupčík

Porotu zaujali aj súbory zahraničných Slovákov, v semifinále sa predstaví Hudobno-folklórny súbor V šírom poli hruška zo Srbska, Východná Slovak Dancers z Toronta, Detský folklórny súbor Pridaňčatá, Anna Zorňanová zo srbského Nového Sau a Folklórny spolok Furmička z Maďarska.

Vychodna Slovak Dancers.
Vychodna Slovak Dancers. Autor: Milan Krupčík, RTVS

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Zem spieva #RTVS #folklór
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku