Koronavírusu podľahol herec Andrew Jack, známy z filmov Star Wars

01.04.2020 09:03

Herec zomrel vo veku 76 rokov. V stredu to oznámila jeho agentka.

Jack, ktorý pracoval aj ako učiteľ hereckého prejavu, podľahol ochoreniu COVID-19 v utorok v nemocnici v anglickom grófstve Surrey, napísala agentka Jill McCulloughová v oznámení.

„Andrew žil na jednom z najstarších fungujúcich hausbótov na rieke Temža, bol mimoriadne nezávislý, ale bláznivo zaľúbený do svojej manželky, takisto učiteľky hereckého prejavu,“ uviedla agentka. Jack hral admirála Ematta vo filme „Star Wars: Poslední Jediovia“ a objavil sa tiež v snímkach „Solo: Star Wars Story“ a „Star Wars: Sila sa prebúdza“.

Jeho manželka Gabrielle Rogersová, ktorá sa nachádza v karanténe v Austrálii, zverejnila na sociálnych sieťach odkaz: „Andrewovi Jackovi pred dvoma dňami diagnostikovali koronavírus. Nemal bolesti a odišiel v pokoji s vedomím, že celá jeho rodina je ‚pri ňom‘.“ Pasažieri prichádzajúci do Austrálie musia byť dva týždne izolovaní v hoteloch.

U väčšiny ľudí má nákaza novým koronavírusom slabé alebo mierne prejavy, ako je horúčka a kašeľ, ktoré do dvoch, troch týždňov odznejú. U niektorých, najmä starších osôb a ľudí s inými zdravotnými problémami, môže mať ochorenie vážnejší priebeh, ako je zápal pľúc, a môže skončiť smrťou.

K Jackovým klientom na hodinách herectva patrili aj herci Robert Downey jr. a Chris Hemsworth.

#úmrtie #Andrew Jack
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku