Vo veku 85 rokov zomrel francúzsky herec Guy Bedos

29.05.2020 08:21

Guy Bédos bol známy svojimi humoristickými vystúpeniami či rolou vo filme Záletník.

Bédos sa narodil v roku 1934 v Alžírsku a preslávil sa predovšetkým svojimi kritickými skečmi zo 60. rokov, v ktorých vystupoval so svojou niekdajšou manželkou Sophie Daumierovou. Následne sa uchytil pri filme a účinkoval v dvoch dieloch snímky Záletník z rokov 1976 a 1977 s Jeanom Rochefortom. Pracoval tiež s režisérmi Marcelom Carneym, Claudeom Berriaom či Patrice Chéreauom.

Hral tiež v množstve humorných predstavení s herečkou Muriel Robinovou v slávnom divadle Olympia v Paríži.

Bédos bol aj politicky angažovaný a celý život sa hlásil k francúzskej ľavici. Písal úvodníky do francúzskych denníkov, v ktorých sa „navážaL“ do mocných a zastával sa imigrantov bez dokumentácie či zamestnancov oceliarní ArcelorMittal, ktorí požadovali opätovné sprevádzkovanie odstavených vysokých pecí.

Oženil sa trikrát a zanechal po sebe štyri deti. Jeho syn Nicolas je úspešným scenáristom a režisérom.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Guy Bédos #úmrtie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku