Černobyľ má nielen výborné kritiky, ale aj najviac nominácií na ceny BAFTA

04.06.2020 19:00
cernobyl serial hbo
Séria mala veľký celosvetový úspech a bez väčších prekvapení môže získať 14 televíznych cien. Autor:

Seriál Černobyť je historická dráma inšpirovaná udalosťami po havárii V sovietskej jadrovej elekrtárnI v roku 1986 a môže získať štrnásť britských televíznych cien.

Tohtoročný slávnostný ceremoniál bude moderovať Richard Ayoade, no kvôli protipandemickým opatreniam sa uskutoční bez divákov. Víťazi budú tiež ďakovať na diaľku, prostredníctvom videí. Ceny Bafta sa mali udeľovať 17. mája no kvôli pandémii bol ceremoniál presunutý na 31. júla.

Seriál Koruna (The Crown), inšpirovaný životom britskej kráľovnej Alžbety II. má sedem nominácií. O televíznu cenu sa uchádzajú aj seriály Potvora (Fleabag), Na muške (Killing Eve), Giri / Haji, Sexuálna výchova (Sex Education) a The Virtues.

V kategórii televízny okamih, ktorí diváci nemôžu prepásť je nominovaná scéna z fantasy seriálu Hra o tróny, kde Arya zabije Nočného kráľa.

Televízne ceny BAFTA sa udeľujú od roku 1955 a laureáti v kategóriách filmových cien sú známi od februára 2020.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#BAFTA #Černobyľ #seriál #Televízia
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku