Umrel Jan Skopeček, jeden zo zakladateľov Divadla pod Palmovkou

27.07.2020 17:16
jan skopecek ctk
Jan Skopeček bol počas života ocenený za dabing a stvárnenil stovky vedľajších úloh, prevažne v komédiách. Účinkoval vo filmových klasikách ako Dobrý vojak Švejk či Kdo chce zabít Jessii?. Autor:

Dramatik a herec Jan Skopeček zomrel v pražskej Nemocnici Na Bulovke. Vo filmoch stvárňoval väčšinou menšie role. Jednu veľkú úlohu však predsa mal a to v seriáli zo 60. rokov Traja chlapi v chalupe.

Predstavil sa aj vo filmoch Marečku, podejte mi pero (1976), S čerty nejsou žerty (1984) a Kameňák. Bol autorom niekoľkých divadelných hier a rozhlasových dramatizácií.

Skopeček patril medzi zakladajúcich členov pražského Divadla pod Palmovkou (1949). Prezident ČR Miloš Zeman mu v roku 2017 udelil medailu za zásluhy.

Skopeček sa narodil 19. septembra 1925 v severočeskom meste Litoměřice a počas druhej svetovej vojny bol väznený v koncentračnom tábore. Jeho manželkou bola herečka Věra Tichánková.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Kameňák #divadlo pod palmovkou
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku