Tv tipy Pravdy: Dokument o Baťovi aj o Michaelovi Hutchenceovi z INXS

, 13.08.2020 10:00
batafilm-batanagar
Záber z dokumentu Petra Kerekesa Baťa, prvý globalista. Autor:

To najlepšie z televízneho programu od štvrtka 13. augusta do soboty 15. augusta pre vás vybrala redaktorka Katarína Sedláková.

Štvrtok 13. 8.:

Mystify: Michael Hutchence, HBO, 21.25

Ak ste mali radi austrálsku kapelu INXS, možno si radi pozriete intímny dokumentárny portrét jej frontmana Michaela Hutchencea. Film je vraj nabitý autentickosťou, vrelosťou a humorom. Michael nebol len rocková hviezda, ale poetický, zložitý a veľmi citlivý muž. Režisér Richard Lowenstein popisuje Michaelovu cestu od rozpadnutej rodiny cez rockové úspechy až k rokom, keď bol verejným objektom túžby.

Sobota 15. 8.:

Baťa, prvý globalista, ČT2, 13.40

Peter Kerekes vlani nakrútil dokument, ktorý prináša nový pohľad a fakty o histórii rodiny Baťovcov. Originálne rozpráva o ich priekopníctve a globálnom význame metód, ktorými riadili svoje svetové obuvnícke impérium.

Ivanhoe, ČT2, 20.00

Starý americký film z roku 1952 podľa románu Waltera Scotta. Anglický kráľ Richard Levie srdce sa vracia z krížovej výpravy, keď ho zajme rakúsky vojvoda Leopold, ktorý za jeho prepustenie žiada vysoké výkupné. Situáciu chce využiť jeho intrigánsky brat Ján Bezzemok, ktorý už dlho túži po kráľovskom tróne. Dcéru starého Žida Izáka hrá Elizabeth Taylorová!

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#TV program #INXS #Baťa
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku