Prichádza Krstný otec III v novej verzii

05.09.2020 06:00
Krstný otec, Marlon Brando, Al Pacino, mafia
Legendárna filmová rodina Corleonovcov. Zľava Michael, Vito, Sonny a Fredo, čiže Al Pacino, Marlon Brando, James Caan a John Cazale. Autor:

Nová verzia kriminálnej drámy Krstný otec III z dielne amerického režiséra Francisa Forda Coppolu príde do kín v decembri tohto roku. Oznámilo to filmové štúdio Paramount. Tvorcovia prerobil niektoré scény, zábery a hudobné motívy.

Záverečná časť tejto trilógie z roku 1990 (prvé dve mali premiéru v rokoch 1972 a 1974) o mafiánskej rodine Corleonovcov bola prijatá pomerne vlažne. Nový režisérsky zostrih si kladie za cieľ dosiahnuť „pôvodnú víziu finále“ podľa Coppolu a scenáristu Maria Puza, uvádza štúdio.

„Pre túto verziu som vytvoril nový začiatok i koniec, pričom som prerobil niektoré scény, zábery a hudobné motívy,“ uviedol 81-ročný Coppola. „S týmito zmenami a reštaurovaným záznamom aj zvukom je to pre mňa vhodnejšie uzatvorenie trilógie,“ dodal.

Nová verzia filmu s upraveným titulom Mario Puzo's The Godfather, Coda: The Death of Michael Corleone bude v limitovanom rozsahu uvedená do kín v decembri pri príležitosti 30. výročia premiéry pôvodnej „trojky“. Dielo sa následne dostane na streamovacie platformy.

Napriek tomu, že sa predmetný film nedočkal uznania kritikov ako jeho predošlé dve časti, bol nominovaný na sedem Oscarov vrátane kategórie najlepší film roka.

Produkcia jeho novej verzie trvala šesť mesiacov a vyžadovala si dôkladné reštaurovanie originálneho filmového pásu, ako aj doteraz nezverejnených materiálov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#krstný otec
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku