Cenu Absolútny OTO získal Michal Hudák, do Siene slávy vstúpil Ján Mojto

, , 06.09.2020 14:32
Producent Ján Mojto (vľavo) vstúpil do Siene...
Producent Ján Mojto (vľavo) vstúpil do Siene slávy. Cenu mu odovzdal Jaroslav Rezník z RTVS. Autor:

V 20. ročníku diváckej ankety Osobnosť televíznej obrazovky (OTO) získal najviac hlasov a sošku Absolútny OTO za rok 2019 Michal Hudák. Úspešný bol aj v kategórii zabávač. Členom Siene slávy sa stal na sobotnom galavečere filmový a televízny producent Ján Mojto.

Víťazkou kategórie osobnosť TV publicistiky sa stala Kristína Kövešová. V kategórii redaktor spravodajstva zvíťazil Jozef Kubáni. Najobľúbenejšou moderátorkou športu je Marianna Ďurianová. Spomedzi komentátorov športu diváci poslali najviac hlasov Marcelovi Merčiakovi.

V kategórii moderátor TV programov zvíťazila Adela Vinczeová. V kategórii moderátorka spravodajstva si sošku odniesla Janette Štefánková.

Cenu
		odovzdávali aj hokejoví fešáci
		Marián...
Producent
		Ján Mojto (vľavo) vstúpil do
		Siene...
+22Aj tvár televízneho
		spravodajstva RTVS
		Janette...

Najobľúbenejším hercom je Tomáš Maštalír, medzi herečkami najviac hlasov získala Dominika Kavaschová. Najúspešnejším zábavným programom roka je Inkognito. Priazeň divákov si vo svojej kategórii získal seriál Za sklom 3. Programom roka 2019 je Tvoja tvár znie povedome.

Speváčkou roka sa pre divákov stala Sima Martausová, spomedzi spevákov uspel Kali. Skupinou roka je Peter Bič Project.

Zlatica Švajdová Puškárová si odniesla Cenu týždenníka Plus 7 dní. K získaniu tejto sošky prispel fakt, že ako prvá moderátorka si dala vo vysielaní rúško.

Ján Mojto

  • filmový a hudobný producent svetového formátu
  • v roku 1969 opustil Slovensko, kariéru začal ako filmový, divadelný a literárny novinár
  • od roku 1977 pracoval v jednom z najväčších svetových mediálnych koncernov Kirch Gruppe v Nemecku
  • v roku 2002 založil produkčnú spoločnosť EOS (Entertainment on Screen), ktorej hlavným poslaním je produkcia veľkofilmov a v poslednom období aj hudobných živých video nahrávok najvýznamnejších svetových hudobných skladateľov, operných diel i svetových orchestrov
  • stál za veľkofilmami Tisícročná včela, Perinbaba, Bedári, Gróf Monte Christo, Rudolf, Napoleon, Augustus, Ramzes, Biblia, Soraya, Kleopatra, Pád Tretej ríše, vojnová dráma John Rabe či nedávno sfilmovaná adaptácia románu Vojna a Mier
Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Janette Štefánková #Michal Hudák #OTO #televízna anketa #vyhlásenie
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku