Izrael a SAE sa dohodli na spolupráci vo filmovom a televíznom priemysle

22.09.2020 08:00
foxtrot-3
Film Foxtrot Izraelčana Samuela Maoza vzbudil v rodnej krajine režiséra pohoršenie pre svoju kritiku spoločnosti, na festivale v Benátkach však získal Veľkú cenu poroty. Autor:

Filmové agentúry v Izraeli a Spojených arabských emirátoch (SAE) v pondelok vyhlásili, že sa dohodli na spolupráci pri tvorbe televíznych programov.

Podľa agentúry AP ide o ďalší krok v normalizácii vzťahov medzi týmito krajinami. Filmová komisia v Abú Zabí plánuje posilniť obchodné väzby s Izraelským filmovým fondom a jeruzalemskou filmovou školou, a to prostredníctvom spoločných filmových festivalov a školiacich programov týkajúcich sa filmovej a televíznej koprodukcie.

Podľa dohody sa tiež budú môcť študenti zo SAE vzdelávať na filmovej a televíznej škole Sama Spiegela v Jeruzaleme.

Filmové agentúry dohodu považujú za príležitosť, prostredníctvom ktorej dôjde k prehĺbeniu „kultúrneho porozumenia“ medzi krajinami.

SAE sa rozhodli nadviazať diplomatické vzťahy s Izraelom ako vôbec prvá krajina z oblasti Perzského zálivu a v poradí tretí arabský štát po Egypte a Jordánsku.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#SAE #Izrael #filmový priemysel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku