Barabášov film Salto je kráľ má cenu z Poľska

Osobitý pohľad na fascinujúce prírodné scenérie zachytil režisér Pavol Barabáš vo svojom najnovšom filme Salto je kráľ. Snímka zaujala odbornú porotu na Medzinárodnom horskom festivale Ladek Zdrój. V poradí 25. ročník podujatia sa konal od 11. do 20. septembra.

23.09.2020 17:00
Pavol Barabáš, Jaro Dutka, vodopád Salto Angel Foto:
Pavol Barabáš a Jaro Dutka pri zlaňovaní vodopádu Salto Angel.
debata

„Raz ročne láka svetoznámych horolezcov a tisícky priaznivcov aktivít v prírode, aby sa stretli, pozreli si premiéry filmov, vypočuli si prednášky hostí, vymenili si nápady, načerpali inšpiráciu. Je to najväčší horský festival v celom Poľsku trvajúci desať dní,“ priblížila Alena Koščová zo spoločnosti K2 studio.

Ako dodala, štvorčlenná porota festivalu, ktorý sa výnimočne konal aj v online prostredí, ocenila deväť filmov. Medzi nimi aj Barabášov dokument Salto je kráľ, ktorý získal cenu za najlepší film o prírode a objavovaní.

Témou ocenenej snímky je zlaňovanie najvyšších vodopádov sveta. Skupina kamarátov, fanatikov a bláznov prekonáva vertikálne vodné živly v rôznych častiach sveta. Ich cesty sú často výpravami do neznáma, kde ani najdôslednejšia príprava negarantuje tušený cieľ. Jedinou ich istotou je maximálna dôvera a spolupatričnosť.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Pavol Barabáš