Barabášov film Salto je kráľ má cenu z Poľska

23.09.2020 17:00
Pavol Barabáš, Jaro Dutka, vodopád Salto Angel
Pavol Barabáš a Jaro Dutka pri zlaňovaní vodopádu Salto Angel. Autor:

Osobitý pohľad na fascinujúce prírodné scenérie zachytil režisér Pavol Barabáš vo svojom najnovšom filme Salto je kráľ. Snímka zaujala odbornú porotu na Medzinárodnom horskom festivale Ladek Zdrój. V poradí 25. ročník podujatia sa konal od 11. do 20. septembra.

„Raz ročne láka svetoznámych horolezcov a tisícky priaznivcov aktivít v prírode, aby sa stretli, pozreli si premiéry filmov, vypočuli si prednášky hostí, vymenili si nápady, načerpali inšpiráciu. Je to najväčší horský festival v celom Poľsku trvajúci desať dní,“ priblížila Alena Koščová zo spoločnosti K2 studio.

Ako dodala, štvorčlenná porota festivalu, ktorý sa výnimočne konal aj v online prostredí, ocenila deväť filmov. Medzi nimi aj Barabášov dokument Salto je kráľ, ktorý získal cenu za najlepší film o prírode a objavovaní.

Témou ocenenej snímky je zlaňovanie najvyšších vodopádov sveta. Skupina kamarátov, fanatikov a bláznov prekonáva vertikálne vodné živly v rôznych častiach sveta. Ich cesty sú často výpravami do neznáma, kde ani najdôslednejšia príprava negarantuje tušený cieľ. Jedinou ich istotou je maximálna dôvera a spolupatričnosť.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Pavol Barabáš
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku