Perinbaba má už 35 rokov

, 09.10.2020 12:00

Od svetovej premiéry legendárnej Perinbaby Juraja Jakubiska v Benátkach uplynulo 35 rokov.

Zatiaľ čo v socialistickom Československu sa o veľkolepej premiére rozprávky na benátskom filmovom festivale nehovorilo a nepísalo, jej režisér sa v Taliansku už vtedy tešil veľkej popularite vďaka filmom Zbehovia a pútnici a Tisícročná včela.

Perinbaba znamenala i veľký návrat talianskej herečky Giulietty Masina na strieborné plátno po 20 rokoch. Známa manželka slávneho režiséra Federica Felliniho stvárnila v rozprávke úlohu dobráckej Perinbaby.

O slovenčine herečka podľa Jakubiska povedala: „Je to ľahký jazyk, za týždeň sa ho naučíte tak ako ja.“

Talianski diváci si rozprávku zamilovali na dlhé desaťročia, sledujú ju tam dodnes. Jakubisko nakrútil aj pokračovanie nazvané Perinbaba a dva svety, kde pomocou nových technológií oživil aj nebohú Giuliettu Masina. Premiéra snímky je plánovaná na 3. decembra.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rozprávka #Perinbaba #juraj jakubisko #Giulietta Masina #film
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku