Súťažná šou Pečie celá krajina už producenta má, zverejnené sú ďalšie výzvy

23.10.2020 07:00
RTVS
Relácia Pečie celá krajina vychádza z licenčného formátu The Great Bake Off. Šou bola jednou z najvyššie hodnotených relácií verejnoprávnej BBC. Autor:

Producentom novej reality šou RTVS Pečie celá krajina bude spoločnosť Jeffo.tv. Do cielenej výzvy zverejnenej v Centrálnom registri námetov sa prihlásilo 13 produkčných spoločností. Víťazná produkčná spoločnosť predložila najnižšiu finančnú ponuku s výrazným vlastným finančným vkladom do projektu. RTVS zároveň v pondelok 19. októbra zverejnila v CRN ďalších 13 výziev na pripravované formáty v najbližších rokoch.

Cielenú výzvu na lokálne producentské zabezpečenie formátu The Great Bake Off od Love productions a licencovaného BBC Studios distribution uverejnila RTVS v 23. júna s ukončením prihlasovania 6. júla. Do výzvy sa prihlásilo 13 produkčných spoločností, pričom jedna žiadosť bola vyradená z dôvodu neúplnosti materiálov a nesplnenia zadaných podmienok.

Po vyhodnotení zaslaných žiadostí a osobných prezentáciách vybraných kandidátov postúpili do tretieho kola tri produkčné spoločnosti, ktoré boli vyzvané na vyplnenie rozpočtu a doplnenie cien vecného plnenia RTVS, aby komisia vedela plnohodnotne porovnať všetky žiadosti finalistov. Komisia následne starostlivo porovnala predkladané rozpočty a určila víťaza cielenej výzvy. Tým sa stala spoločnosť jeffo.tv, s.r.o., ktorá zároveň predložila aj najnižšiu finančnú ponuku s výrazným vlastným finančným vkladom do projektu.

„Teší ma záujem zo strany produkčných spoločností, ktoré sa do výziev v rámci Centrálneho registra námetov zapájajú. Aj vďaka početnému zastúpeniu kvalitných producentov sme mohli naozaj zodpovedne vybrať víťaza, ktorý spĺňa nielen kritériá v rámci skúseností produkcie podobne náročných formátov, ale zároveň dokázal predložiť primeranú cenovú ponuku,“ vyjadril sa riaditeľ Sekcie programových služieb STV Anton Šulík.

Relácia Pečie celá krajina vychádza z licenčného formátu The Great Bake Off. Šou bola jednou z najvyššie hodnotených relácií verejnoprávnej BBC a takmer hneď po prvom odvysielaní v roku 2010 si získala obrovskú popularitu. Formát, ktorý sa okrem iného môže pochváliť tromi cenami BAFTA, predala do viac ako 30 krajín sveta.

Vlastníkom slovenskej licencie je RTVS. Za licenciu na dve 12-dielne série vrátane konzultačných poplatkov zaplatila 184.000 eur s DPH. Súťažnú reality šou, v ktorej si dvanásť amatérskych pekárov a cukrárov z celého Slovenska zmeria sily v 10 kolách plných náročných pekárskych úloh a výziev prinesie RTVS divákom na jeseň budúceho roka. Diváci sa môžu tešiť aj na vianočný a celebrity špeciál. RTVS prostredníctvom šou Pečie celá krajina nielen pozitívne odprezentuje slovenskú tradíciu v pečení a cukrárstve, ale zároveň pomôže amatérom preraziť a stať sa profesionálmi.

RTVS v Centrálnom registri námetov zároveň v pondelok 19. októbra zverejnila výzvy na nové televízne formáty pre budúci rok, dokumentárnu sériu o slovenských Národných parkoch a Pralesoch a na nadčasové dokumentárne filmy k 30. výročiu prijatia Ústavy Slovenskej republiky a tiež k 30. výročiu vzniku Slovenskej republiky. V rámci 13 výziev hľadá producentov pôvodných zábavných, ale aj náučných programov pre dospelého, ale aj detského diváka.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#RTVS
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku