Websterovci a Mimi & Líza aj ako audioknihy

Pavúčie rozprávky načítal v štúdiu Slovenského rozhlasu herec Richard Stanke. Knižne vyjdú Websterovci 3, Mimi a Líza cestujú na Taiwan aj na festival rozprávkových filmov do Chicaga.

04.11.2020 07:57
Websterovci Foto:
Websterovci
debata

Tvorcovia obľúbených rozprávok Mimi & Líza a Websterovci pripravili v spolupráci s Media RTVS a Vydavateľstvom SLOVART novinky. Media RTVS spoločne s produkčným štúdiom Fool Moon a Vydavateľstvom SLOVART uviedlo v týchto dňoch na trh nové audioknihy Websterovci 1 a Websterovci 2. Pavúčie rozprávky načítal v štúdiu Slovenského rozhlasu herec Richard Stanke. Okrem obľúbených príbehov si deti budú môcť vypočuť aj pesničku zo znelky seriálu.

Audiokniha Websterovci 1 Foto: Media RTVS, Slovart
audiokniha Websterovci 1 Audiokniha Websterovci 1

Nová kniha Websterovci 3

Koncom novembra vyjde vo Vydavateľstve SLOVART aj nová rozprávková kniha Websterovci 3, ktorú na základe scenárov animovaného seriálu napísala Vanda Rozenbergová. Tentokrát je tu knižné vydanie ešte pred premiérou nových epizód rovnomenného seriálu režisérky Kataríny Kerekesovej, ktorá bude v roku 2021.
Websterovci
Šesť pavúčích príbehov opäť ilustroval Boris Šima. Malá Lili sa stane veliteľkou rodinného výletu a zistí, aké ťažké je niečomu veliť. Na pavúčej talentovej súťaži môže byť hviezdou nielen Lili a jej brat Hugo, ale aj mama Alma. Do triedy malých pavúkov pribudne zvláštna cudzokrajná pavúčica od Veľkej mláky. Všetky deti teraz vedia, kde sa Veľká mláka nachádza, ale aj to, aké nebezpečenstvá skrýva. Dedko s babkou nezaostávajú a s nasadením všetkých síl zachránia Hugovu arašidovú gitaru. Lili sa zas s láskou postará o malé uplakané molie larvy. Vo výťahovej strojovni to skrátka žije.
Mimi a Líza: Záhada vianočného svetla

Mimi & Líza na Taiwane a v USA

Rušno nastalo aj v domácnosti kamarátok Mimi a Lízy. Preklad prvej knihy Mimi & Líza vychádza v týchto dňoch na Taiwane. V novembri uvedú 26-minútový film Mimi & Líza: Záhada vianočného svetla v USA na festivale Chicago International Children's Film Festival. Doposiaľ videli rozprávku deti v Čechách, vo Francúzsku, Japonsku, Chorvátsku, Taliansku, Belgicku, Brazílii, Číne, Kanade, Hong Kongu a ďalších krajinách.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Slovart #Mimi a Líza #Websterovci