Keď sa Bollywood a Nollywood stretnú v romantickom filme

Pred dvoma rokmi sa majiteľka reštaurácie v Nigérii Hamiša Darjani Ahudžaová rozhodla, že si splní sen a natočí film.

14.02.2021 10:00
Namaste Wahala Foto:
Film Namaste Wahala alebo Ahoj problémy.

Dcére indických rodičov sa to naozaj podarilo. Príbeh o láske nigérijskej reštauratérky a indického podnikateľa s názvom Namaste Wahala (Ahoj problémy) uvedie Netflix na Valentína.

Nigérijský filmový priemysel, pre ktorý sa podľa vzoru Hollywoodu a Bollywoodu začalo používať označenie „Nollywood“, ročne produkuje druhý najvyšší počet hraných filmov na světe. Často sú nízkorozpočtové a vznikajú priamo v teréne za niekoľko málo dní.

„Je to plnohodnotný nollywoodsky film, ale pridala som tam aj indických hercov, aby to bolo zábavnejšie. Skúsila som napodobniť štýl 90. rokov v Bollywoodu so spevom a tancovaním,“ vysvetľuje Ahudžaová, ktorá film režíruje, produkuje a tiež si sama zahrala menšiu úlohu.

Ahudžaová vyrásta v indickej rodine v Nigérii a pozná tak obidve kultúry. Vo filme chce prostredníctvom problémov, ktoré prekonávajú obaja hlavní hrdinovia, ukázať že obe kultúry nie sú zase až tak vzdialené. Natáčanie filmov o milostných vzťahoch medzi ľuďmi rôznych kultúr je podľa režisérky dôležité, najmä pre indické prostredie, kde sú svadby mimo kastu alebo náboženstvo často nemysliteľné.

Film Namaste Wahala je prevažne v angličtine. Produkčný tím 60 ľudí ho ešte pred epidémiou koronavírusu natáčal na niekoľkých miestach v Nigérii a v Indii. Jeho tvorkyňa dúfa, že by za pár mesiacov mohla nakrútiť pokračovanie.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Nollywood #Namaste Wahala #Ahoj problémy