Autobusy vezú filmy

26.06.2011 07:00
Anna Geislerová a Martin Myšička stvárňujú...
Anna Geislerová a Martin Myšička stvárňujú rodičovský pár vo filme Občiansky preukaz. Autor:

Päť českých a slovenských celovečerných titulov majú v ponuke dva autobusy z projektu Bažant kinematograf, ktorý uvádza filmy pod holým nebom. Prvý autobus sa už v nedeľu dostane do Trnavy a na úvod tam premietne dokument Nesvadbovo. Bažant kinematograf sa uskutoční už po deviaty raz a do 10. septembra absolvuje na Slovensku 33 zastávok.

V tohtoročnej programovej zostave filmov je okrem Nesvadbova aj populárna česko-slovenská tragikomédia Občiansky preukaz. Nakrútil ju režisér Ondřej Trojan a je to príbeh štyroch dospievajúcich kamarátov v normalizačnom období 70. rokov. Humor s trpkou príchuťou sa dá nájsť aj v českej snímke Největší z Čechů. Jej hrdinom je nedocenený režisér, ktorý prijme ponuku nakrútiť film o rekordéroch. A počas pracovnej cesty s malým štábom sa ukazuje jeho arogancia a pocit ublíženosti. Stretáva však zaujímavú kolekciu postáv, ktoré majú okrem záľuby v rekordoch aj svoje problémy.

Hravosť je charakteristická pre film Jana Svěráka Kuky se vrací. Výtvarne nápaditá snímka sa točí okolo lesných dobrodružstiev odhodeného plyšového macka. No a do výberu filmov Bažant kinematografu sa dostal aj slovenský titul Marhuľový ostrov, ktorý nakrútil režisér Peter Bebjak. Obsadil Szidi Tobias do úlohy mestskej ženy Babiky, ktorá prežije intenzívnu letnú lásku a keď jej milenec jedného dňa zmizne, vydá sa ho hľadať. Privedie ju to na juhoslovenský vidiek a spojí s dvomi bratmi – Jancsim a Lajcsim.

Divákov čakajú aj predfilmy v podobe dvoch slovenských animovaných projektov Twins a Duch Vianoc. Pred dokumentom Nesvadbovo sa bude premietať stredometrážna čierna komédia Prirodzená smrť.

Prvé zastávky Bažant kinematografu
Trnava (26. – 29. júna)
Partizánske (29. júna – 3. júla)
Čachtice (30. júna – 2. júla)
Nové Mesto nad Váhom (3. – 6. júla)
Kysucké Nové Mesto (4. – 7. júla)
Bažant Pohoda Trenčín (7. – 9. júla)
Ružomberok (8. – 12. júla)

Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk