Plagáty k filmu Cigán v slovenských vlakoch predsa budú

Reklamnú kampaň k novému filmu Cigán režiséra Martina Šulíka cestujúci v slovenských vlakoch napokon predsa uvidia. Železničná spoločnosť Slovensko dnes TASR oznámila stanovisko, v ktorom potvrdila súhlas s kampaňou. Reagovala tak na vyhlásenie distribútorky snímky Denisy Biermannovej, ktoré médiám poskytla po neuskutočnenom stretnutí oboch zainteresovaných strán kvôli pôvodne zrušenej kampani.

28.06.2011 16:02
Cigán Foto:
Plagát k novému filmu Martina Šulíka Cigán.
debata

„Podľa zmluvy o poskytnutí reklamného priestoru vo vlakoch má však ZSSK právo kampaň posúdiť, vrátane jej odmietnutia,“ uviedol hovorca ZSSK Alexander Buzinkay s tým, že spoločnosť svoje právo využila a po vyjasnení stanovísk sa rozhodla kampaň povoliť. „Informácie, ktoré v tejto súvislosti doposiaľ odzneli, preto vnímame ako dôsledok nedorozumenia,“ uzavrel.
Oficiálny plagát k filmu Cigán, ktorý pôvodne ZSSK odmietla umiestniť vo vlakoch pre údajné rasistické ladenie a rozpor s dobrým vkusom, tak cestujúcich bude sprevádzať už v júli. V tom čase bude snímka súťažiť ako jediný zástupca slovenskej aj českej kinematografie na prestížnom medzinárodnom filmovom festivale v Karlových Varoch.

debata chyba