Prejdite sa už dnes večer po Florencii a aj slávnej galérii Uffizi

Kino Lumière ponúka pohlcujúci on-line zážitok z kolísky renesancie.

21.03.2021 16:57
debata

Deväťdesiatminútovú prechádzku po Florencii ponúka dnes večer o 20:20 kino Lumière na svojich stránkach.

Dokumentárny film Florencia a galéria Uffizi vezme divákov na fascinujúcu cestu do mesta, ktoré bolo kolískou talianskej renesancie. Prostredníctvom najkrajších umeleckých diel renesancie od autorov ako Michelangelo, Brunneleschi, Raphael, Leonardo a Boticelli ponúka pohlcujúci zážitok zo samotnej Florencie.

Herec Simon Merrels vás bude sprevádzať celým mestom, pamiatkami aj umeleckými dielami. Za jediný večer v kine stihnete navštíviť 10 múzeí a pozrieť si 150 svetových umeleckých diel. Je to umelecký nájazd na mesto, ktorý berie všetko, od kaplnky Brancacci, cez Národné múzeum Bargello, palác Mediciovcov a kľukaté uličky mesta, Brunelleschiho dóm, Plazzo Vecchio, až ku Gelérii Uffizi a Academia.

Nevynechá ani miesta ako Ponte Vecchio alebo Plaza della Signoria. Cesta má deväť častí a zoberie vás i na predmestie aj do okolitej prírody. Jadrom prehliadky je pokladnica umenia, galéria Uffizi a pohľad na dych berúce dielo Leonarda da Vinci „Adorácia Magi“, ktoré po rokoch reštaurovania uvidela verejnosť naživo až v roku 2016.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Lumiere #kino doma #Florencia a galéria Uffizi