Kiná po pandémii otvorí Muž so zajačími ušami

Muž so zajačími ušami je lyrickou komédiou o mužovi, ktorý je zrazu obdarený zvláštnou schopnosťou, narastú mu zajačie uši a začína počuť myšlienky iných ľudí. Pochopí, že si o sebe vytvoril falošnú predstavu a jeho rodina, priatelia a známi ho vnímajú úplne inak ako si myslel. Rozhodne sa to zmeniť.

, 11.05.2021 09:49
Muž so zajačími ušami film plagat 1 7 2021 Foto:
Plagát k filmu Muž so zajačími ušami.

Premiéru filmu Muž so zajačími ušami z dielne režiséra Martina Šulíka prekladali až dvakrát. Príčinou bola pandémia koronavírusu, ktorá zatvorila kiná nielen na Slovensku, ale prakticky na celom svete.

“Premiéru filmu Muž so zajačími ušami sme naplánovali na 1. júl 2021, pričom veríme, že otvorené už budú nielen menšie kiná a amfiteátre, ale aj multiplexy, aby si ho mohlo pozrieť čo najširšie publikum,” povedal Denisa Biermannová zo spoločnosti GarfieldFilm, ktorá zastrešuje distribúciu filmu na Slovensku.

Spomedzi hercov sa vo filme objavia známe herecké mená. Hlavnú rolu stvárnil Miroslav Krobot, jeho dlhoročného priateľa si zahral Oldřich Kaiser, bývalú manželku Zuzana Kronerová a aktuálnu partnerku Alexandra Borbély. V roli dcéry sa objaví Táňa Pauhofová.

Svetovú premiéru mal film na 36. Medzinárodnom fimovom festivale vo Varšave, kde si získal veľmi pozitívne ohlasy nielen divákov, ale aj odbornej poroty. Za svoj 10. jubilejný film získal Martin Šulík ocenenie za najlepšiu réžiu spomedzi 15 súťažných zahraničných filmov. Film zároveň ocenila aj ekumenická porota festivalu.

Kino pod hviezdami vizual Čítajte aj Usaďte sa v Kine pod hviezdami

“Veľmi sa tešíme, že po dvoch odložených distribučných premiérach sa jej film konečne dočká,” povedal producent filmu, Rudolf Biermann, “Úspech v Poľsku môže byť pre divákov známkou, že sa naň oplatí prísť a pre Slovensko je cťou, že sa kiná otvoria práve týmto slovenským filmom. Pevne veríme, že sa tak stane vo všetkých kinách na Slovensku, v menších aj vo väčších.”

Film vznikol v produkcii spoločností Titanic a In Film Praha. Koproducentami filmu sú RTVS – Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televize. Realizáciu a distribúciu filmu finančne podporil Audiovizuálny fond a Štátny fond kinematografie ČR. Do kinodistribúcie na Slovensku uvedie film Muž so zajačími ušami spoločnosť Garfield Film 1. júla 2021.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Martin Šulík #filmová novinka