Kino Úsmev dnes otvára s filmami Charlieho Chaplina

Košické kino Úsmev dnes privíta vo svojej kinosále prvých divákov po druhej vlne pandémie filmami Charlieho Chaplina. Počas lockdownu sa venovali obnove technického zariadenia či kompletnej rekonštrukcii toaliet, ktorá by počas plnej prevádzky nebola možná.

21.05.2021 17:00
Charlie Chaplin Foto:
Košické kino Úsmev dnes premieta po lockdowne prvý krát. Pozýva na filmy Charlieho Chaplina.

Otvoreniu predchádzalo ukončenie niektorých technických zniem, ako aj príprava spojená s dezinfekciou priestorov, vytvorenie programu aspoň na dva týždne vopred a organizačné detaily v súvislosti s personálom. Počas obmedzení v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu premietali online, túto formu spustili ešte vlani počas prvého lockdownu.

„Potom sme na jeseň chvíľu fungovali aj v hybridnom režime, teda sme uvádzali aj premietania v kine, ale mali sme aj ponuku online filmov. Od 19. decembra 2020 sme opäť prešli výlučne na online režim. Bolo zaujímavé zoznámiť sa aj s fungovaním online premietaní. Umožnilo nám to udržiavať si pravidelný kontakt s publikom,“ povedal riaditeľ kina Lukáš Berberich.

Záujem o online premietania však časom výrazne klesal. Pripisuje to aj tomu, že do online distribúcie sa nedostávalo veľa zaujímavých filmov, ako aj tomu, že diváci mali počas lockdownu veľa iných online aktivít. Naďalej však uvažujú o hybridnom uvádzaním filmov, v ktorom vidia veľký potenciál.

Návštevnosť filmových predstavení v tomto kine sa pred pandémiou pohybovala na úrovni približne 30.000 divákov ročne. Počas pandémie sa prepadla návštevnosť o polovicu, a to aj vrátane návštevnosti na online premietaní. Kino Úsmev sa radí medzi takzvané artové kiná. Je jedným z najstarších kín v Košiciach a budúci rok oslávi 100. výročie od svojho otvorenia.

Prednosť dávajú európskym, českým, slovenským a nezávislým produkciám pred štúdiovými filmami. „Sme festivalovým a repertoárovým kinom,“ doplnil Berberich. V kine sa venujú sa aj ďalším aktivitám. Okrem ďalších protiepidemických opatrení je vstup do kina a pobyt v ňom možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami respirátorom FFP2. Obsadenosť kinosály je možná maximálne na 50 percent z jej kapacity.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #Charlie Chaplin #Kino Úsmev