Zomrela rozhlasová herečka Darina Vašíčková

Vo veku 84 rokov zomrela v Bratislave rozhlasová herečka Darina Vašíčková. O jej úmrtí informoval rozhlasový redaktor RTVS Martin Jurčo.

31.05.2021 08:18
sviečka / spomienka / oheň / Foto: ,
debata (1)

Vašíčková obohatila rozhlasový archív o stovky titulov, a to nielen v dramatických reláciách a rozhlasových hrách, ale aj čítaniach, kompozíciách a umelecko-dokumentárnych pásmach. Okrem toho bola aktívna aj mimo rozhlasu ako konferenciérka, no najmä interpretka prózy na súťažiach.

Rodáčka z Málinca pri Lučenci sa po štúdiu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave stala herečkou Rozhlasového hereckého súboru vtedy Československého rozhlasu v Bratislave, kde pracovala viac ako 40 rokov.

Hoci podľa Jurča dostávala aj ponuky z divadiel, práca pred mikrofónom bola pre ňu oveľa väčším lákadlom. Najviac si vážila pestrosť interpretovaných textov a rôznorodosť žánrov, čo vyplývalo aj z jej interpretačnej pohotovosti.

Vašíčková bola členkou veľkej rodiny rozhlasových hercov, ktorí sa najvýraznejšie uplatňovali od 60. do 90. rokov minulého storočia.

Autorsky spolupracovala aj s rozhlasovou mládežníckou redakciou a v 70. rokoch minulého storočia dramatizovala niekoľko literárnych predlôh. Často sa predstavovala aj na súťažiach a prehliadkach prednesu Vansovej Lomnička a Neumannove Poděbrady.

Posledná rozlúčka s Vašíčkovou bude vo štvrtok 3. júna v bratislavskom Krematóriu.

© Autorské práva vyhradené

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Univerzita Komenského #Rozhlas a televízia Slovenska