Nakrútili film o Emilovi Zátopkovi

Režisér David Ondříček zhrnul život bežca Emila Zátopka do nového filmu Zátopek. Ten zachytáva dramatický osud slávneho športovca na pozadí komunistického režimu. V hlavných úlohách sa predstavia Václav Neužil a Martha Issová. Film bude v kinách 9. septembra.

12.08.2021 16:23
zatopek plagat Foto:
Plagát k filmu Zátopek.
debata

Informoval o tom Filip Púchovský, PR manažér. Film Zátopek nie je len o športe, ale najmä o odhodlaní, pevnej vôli, oddanosti, odvahe a láske. „Ten film nie je náučný, nemusíte sa báť zaťaženosti príbehu. Ja verím, že sa mladí ľudia nechajú očariť Zátopkovou osobnosťou a že ich jeho životný príbeh nadchne rovnako ako nás, ktorí sme film nakrúcali,“ uviedol režisér David Ondříček.

Dodal, že Zátopek je príbehom o prerode neduživého chlapca z Baťovej továrne v Zlíne, ktorého na jeho prvé preteky prihlásili vlastne iba náhodou, na muža, ktorý na olympiáde v roku 1952 získal tri zlaté medaily.

Michael Caine Čítajte aj Na karlovarský filmový festival prídu herci Johnny Depp a Michael Caine

Na scenári k filmu Zátopek spolupracovali David Ondříček, Alice Nellis, Jan P. Muchow, producentmi sú Kryštof Mucha, David Ondříček, Maroš Hečko a Peter Veverka. Slovenským distribútorom je spoločnosť BONTONFILM.

debata chyba
Viac na túto tému: #filmová novinka #Emil Zátopek