Slovenská filharmónia na cestách

V septembri t. r. sa Slovenská filharmónia so šéfdirigentom Danielom Raiskinom predstavili na medzinárodnom hudobnom festivale In Classica v Dubaji. Spolu s orchestrom vycestoval do Spojených arabských emirátov aj štáb RTVS, ktorý zmapoval umelecký zájazd filharmonikov a pripravil cestopisný dokumentárny film.

01.01.2022 09:34
slovenska filharmonia v dubaji Foto:
Slovenská filharmónia v lete vystúpila v Dubaji spolu so svdetovo uznávanými sólistami. Na snímke výnimočný rakúsky klarinetista Andreas Ottensamer.
debata

Slovenská filharmónia sa predstavila v Dubaji na štyroch festivalových koncertoch pod taktovkou šéfdirigenta Daniela Raiskina ( 7., 9. 9. 2021) a arménskeho dirigenta Sergeya Smbatyana (6., 8. 9. 2021). Po boku nášho orchestra vystúpili svetovo uznávaní sólisti – brilantný britský huslista Daniel Hope, výnimočný rakúsky klarinetista Andreas Ottensamer, americký husľový virtuóz Gil Shaham a rakúsky klavírny virtuóz Rudolf Buchbinder.

Slovenska filharmonia Slovensky komorny orchester Čítajte aj Vypočujte si adventný koncert

Na tohtoročnom festivale InClassica sa predstavila hviezdna zostava umelcov z celého sveta – Denis Matsuev, Maxim Vengerov, Yekwon Sunwoo, Mischa Maisky, Daniel Lozakovich, Steven Isserlis, Fazil Say, Rudolf Buchbinder, Gil Shaham, Daniel Hope, Danielle de Niese, Behzod Abduraimov a Andreas Ottensamer.

Festival sa konal od 28. 8. 8. – 26. 9. 2021. RTVS film odvysiela 1. 1. 2022 o 10,45 na Dvojke. Pripravili ho redaktorka Katarína Vargová a režisér a kameraman Jaro Ridzoň.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Slovenská filharmónia