Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má opäť RTVS

Najobjektívnejšie spravodajstvo má zo slovenských televízií opäť RTVS. Za ňou nasledujú spravodajstvo TA3 a TV Markíza. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Median SK, ktorý mapoval názory divákov v treťom kvartáli roku 2021, teda v období od júla do septembra.

28.01.2022 13:00
stv, rtvs, televizia, studio, media, Foto: ,
Sídlo Rozhlasu a televízie Slovenska v Bratislave.
debata (4)

Na otázku „Ktorá televízia má podľa vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“ uviedlo 24,3 percenta respondentov v prieskume verejnoprávne médium. TA3 spomenulo 20,4 percenta divákov, k TV Markíza sa prikláňa 20 percent oslovených.

TV Joj za televíziu s najobjektívnejším spravodajstvom označilo v prieskume 16,9 percenta respondentov. Inú televíziu uviedlo 1,7 percenta opýtaných, ďalších 15,7 percenta oslovených sa k otázke nedokázalo vyjadriť.

20200716 rtvs 003714948 Čítajte viac Poslanci chcú meniť voľbu GR RTVS i výpočet podielu slovenskej hudby

„Fakt, že spravodajstvo RTVS sa v rebríčku drží na prvej priečke už dva roky, je dôkazom toho, že na obrazovky verejnoprávnej televízie sa nám darí prinášať vyvážené a nestranné informácie o aktuálnom dianí v našej krajine a zahraničí,“ uviedol riaditeľ sekcie spravodajstva RTVS Vahram Chuguryan.

Priazeň divákov i kontinuálny rast počtu tých, ktorí spravodajstvo verejnoprávneho média považujú za najobjektívnejšie, si RTVS podľa jeho slov váži. V prieskume odpovedalo 2 077 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Televízia #spravodajstvo #televízie #objektívnosť #televízne spravodajstvo