Americké filmové spoločnosti pozastavili uvádzanie svojich titulov v Rusku

Americké filmové spoločnosti Disney, Sony Pictures a Warner Bros pozastavujú uvádzanie svojich filmov v kinách v Rusku. Nasledujú tak príklad iných veľkých firiem, ktoré sa rozhodli stiahnuť sa z Ruska po tom, čo ruský prezident Vladimir Putin minulý týždeň 24. februára vydal rozkaz na inváziu do susedného štátu.

01.03.2022 11:00
debata (1)

„Vzhľadom na nevyprovokovanú inváziu na Ukrajinu a dramatickú humanitárnu krízu pozastavujeme uvádzanie kinofilmov v Rusku, vrátane pripravovaného filmu Turning Red od Pixaru,“ uviedlo štúdio Disney vo svojom vyhlásení.

Ako dodalo, ďalšie rozhodnutia budú závisieť od vývoja situácie. Nateraz Disney vzhľadom na rozsah vznikajúcej utečeneckej krízy pracuje s partnermi z mimovládnych organizácií na poskytovaní pomoci vojnovým utečencom.

Herečka Zoe Kravitz na filmovej premiére...
Herečka Zoe Kravitz v kreácii Saint Laurent...
+7Robert Pattinson pózuje fotografom v Londýne na...

Spoločnosť Sony Pictures tiež uviedla, že pozastaví plánované filmové premiéry v Rusku vrátane pripravovaného titulu Morbius. Niekoľko hodín po oznámení rozhodnutia štúdia Disney spoločnosť Warner Bros oznámila, že pozastavuje uvedenie svojho celovečerného filmu The Batman v Rusku. Premiéra v Rusku bola naplánovaná na tento piatok.

Sean Penn Čítajte viac Sean Penn nakrúca film o vojne na Ukrajine

Táto správa prišla po tom, ako streamovacia služba Netflix potvrdila, že navzdory zákonu platnému od 1. marca ruskú štátnu propagandu vysielať odmieta. Uvedená právna norma vyžaduje, aby streamovacie služby, ktoré v priebehu jedného dňa využije viac ako 100-tisíc používateľov, mali v ponuke 20 hlavných ruských federálnych televíznych kanálov, z ktorých mnohé vysielajú kremeľskú propagandu.

„Vzhľadom na súčasnú situáciu nemáme v pláne pridať tieto kanály do našej služby,“ povedal hovorca Netflixu pre magazín Hollywood Reporter. Netflix odmietol komentovať, či mala vojna na Ukrajine vplyv na jeho plány expanzie v Rusku.

Zoe Kravitz, premiéra, Batman Čítajte viac Úchvatná! Mačacia žena na premiére Batmana vyrazila dych... kuk, na ten sexy detail

Z Ruska sa po začatí invázie na Ukrajinu stiahli už viaceré nadnárodné spoločnosti. Spoločnosti Facebook, Twitter a Microsoft podnikli v pondelok kroky na obmedzenie šírenia informácií zo spravodajských kanálov pridružených k ruskej vláde.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #film #Disney #Sony Pictures #vojna na Ukrajine #Warner Bros
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy