Na Ukrajine bol zabitý kameraman televízie Fox News Pierre Zakrzewski

Na Ukrajine bol zabitý kameraman americkej televíznej stanice Fox News Pierre Zakrzewski, oznámila v utorok samotná televízia. Citovala ju tlačová agentúra AFP.

15.03.2022 18:22
FS PIERRE HARRIGAN YONAT IBRAHIM-1 Foto:
Na snímke zľava kameraman americkej televíznej stanice Fox News Pierre Zakrzewski, redaktor Steve Harrigan a producentka Yonat Frilingová v Kyjeve.
debata

Zakrzewski zahynul a jeho kolega novinár Benjamin Hall utrpel zranenia, keď ich vozidlo v pondelok zasiahla prichádzajúca paľba v obci Horenka pri metropole Kyjev. V oznámení to uviedla generálna riaditeľka spoločnosti Fox News Media Suzanne Scottová.

Brit Hall, ktorý pracuje pre Fox News ako spravodajca orientovaný na informovanie o ministerstve zahraničných vecí, je stále hospitalizovaný na Ukrajine, dodala Scottová.

„Pierre bol vojnový fotograf, ktorý počas dlhej spolupráce s nami pokrýval pre Fox News takmer každý zahraničný konflikt, od Iraku až po Afganistan a Sýriu. Jeho zápal a talent žurnalistu boli bez konkurencie,“ uviedla generálna riaditeľka.

Zakrzewski, ktorý mal sídlo v Londýne, pracoval na Ukrajine od februára.

Je to už štvrtý novinár, ktorý zahynul na Ukrajine počas invázie Ruska. V nedeľu 13. marca bol na predmestí Kyjeva, ktoré sa stalo frontovou líniou, zastrelený americký reportér Brent Renaud. Ukrajinský kameraman Jevhenij Sakun zomrel pri útoku na kyjevskú televíznu vežu a Viktor Dudar, ďalší Ukrajinec, bol zabitý počas bojov blízko juhoukrajinského prístavného mesta Mykolajiv.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Fox News #vojna na Ukrajine