V nedeľu udelia ceny Krištáľové krídlo

Jubilejný 25. ročník udeľovania cien Krištáľové krídlo pre významné osobnosti Slovenska v oblasti vedy, kultúry, filantropie či športu odvysiela v nedeľu 20. marca v priamom prenose RTVS o 20.30 h na Jednotke.

20.03.2022 07:00
Kristalove kridlo - cena Foto:
Krištáľové krídlo oceňuje významné osobnosti Slovenska v oblasti vedy, kultúry, filantropie či športu.
debata

„Z vyše 140 nominácií za rok 2021, ktoré do odborných diskusií priniesli porotcovia, ale aj široká verejnosť, sa do finálového výberu v deviatich kategóriách dostalo 26 nominácií a jedna Mimoriadna cena,“ priblížil Stanislav Čačko, PR manažér RTVS. Počas galavečera vysielaného zo Sály opery a baletu SND sa diváci dozvedia mená laureátov ocenenia za rok 2021 a odovzdaná bude aj mimoriadna cena Štefanovi Svitkovi.

„Diváci sa môžu tešiť na bohatý program plný prekvapení,“ dodal Čačko s tým, že jubilejný ročník bude mať výnimočne až desať moderátorov. V programe vystúpia Adam Ďurica, Emma Drobná, Terézia Kružliaková, Adriana Kučerová, Rebeka Jenisová, Adam Pavlovčin, Michal Noga, Monika Bagárová a Radovan Tariška. Slávnostnú atmosféru večera hudobne podčiarkne Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriana Kokoša.

„Napriek tomu, že bol rok 2021 poznačený pandémiou, každá kategória priniesla množstvo silných nominácií, výnimočných osobností a počinov, z ktorých bolo náročné vybrať tie najvýznamnejšie,“ zhrnula riaditeľka Krištáľového krídla Katarína Srkala.

debata chyba
Viac na túto tému: #RTVS #Krištáľové krídlo
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy