Uniknúť z reálneho sveta
Hlavnou hrdinkou je tiché dospievajúce dievča Suzu, ktoré pred rokmi prišlo o svoju matku. S touto stratou sa dodnes nevie zmieriť. Suzu sa totiž stala svedkom toho, ako jej matka obetovala vlastný život pre záchranu cudzieho dieťaťa. Následkom tejto udalosti stratila Suzu schopnosť spievať a jej vzťah s otcom zostal na bode mrazu.
Čoskoro však objaví virtuálny svet U, ktorý sa pre ňu stáva východiskom z reality. S novou podobou a menom Belle sa z nej stáva speváčka, ktorá zaujme nejedného užívateľa U. Suzu si najviac váži to, že opäť objavila svoj hlas.
Na druhej strane sa však odrazu stáva stredobodom pozornosti na sociálnych sieťach, čo je pre ňu nové a najmä desivé. Je pre ňu zložité sledovať ostrý kontrast medzi pozitívnymi a negatívnymi komentármi od ľudí, ktorí poznajú len jej virtuálnu identitu a nič o nej nevedia. Týmto film ukazuje paradoxy sociálnych sietí a toho, ako rýchlo a neuvážene ľudia zverejňujú svoje názory na internete.
Novonadobudnutá sláva ju však nijakým spôsobom nezmení, čo je pozoruhodným nabúraním zvyčajného stereotypu, ktorý je pri takýchto témach často prítomný. Tvorcovia stvárnili v postave Suzu úplne obyčajné dievča, ktoré túži len po šťastí a úľave od tráum, ktorých sa nedokáže zbaviť.
Počas jedného zo svojich koncertov ako Belle spozná Draka (alebo tiež Zviera), ktorý je veľmi záhadnou postavou sveta U. Nikto o ňom nič nevie a miestna obdoba polície sa ho kvôli jeho výbuchom agresivity snaží dolapiť a odhaliť jeho identitu, ale ich pokusy sú márne.
Drak je zobrazený spôsobom, ktorý divákovi okamžite prezradí, že ide o človeka s hlbokými ranami, ktorý zúfalo volá o pomoc. Nikoho to však nezaujíma, každý túži odhaliť jeho identitu len kvôli senzácii.
Jedinou výnimkou je Suzu, ktorú Drak okamžite zaujme. Ako človek, ktorý sám trpí a nevie sa vyrovnať so svojimi emóciami, vidí Draka inak ako ostatní. Preto sa jej hlavným cieľom stane vyhľadať ho a pomôcť mu.

Ghibli má vážnu konkurenciu
Belle vyniká vizuálmi aj originálnym soundtrackom. V mnohých ohľadoch narúša stereotypy – napríklad v prípade populárneho dievčaťa Ruky, ktoré je v skutočnosti jednoduché, milé a páči sa jej miestny podivín Kamishin. Zaujímavou postavou je aj Shinobu, ktorý sa pasoval do úlohy ochrancu Suzu, či jej najlepšia kamarátka Hiroka, s ktorou tvorí Suzu typický príklad priateľstva introverta a extroverta.
Snímka miestami nabáda diváka k tomu, aby k nej pristupoval ako ku krimi a hádal, kto sa skrýva za virtuálnou postavou Draka. V prekvapivom závere však zisťuje, že nejde o nikoho zo Suzinho blízkeho okolia.
Odhalením identity Draka otvárajú tvorcovia ďalšiu dôležitú tému, ktorá nepochybne zarezonuje, no o ktorej nebudeme prezrádzať priveľa. Záver príbehu ukazuje, ako si dve životom poznačené existencie dokážu vzájomne pomôcť zahojiť rany.
Tvorcovia pritom nesiahli po žiadnych prvoplánových stereotypoch s láskou na prvý pohľad, čo je potrebné oceniť. Suzu ani Drak sa, pochopiteľne, nevyliečili zo svojich tráum a životných ťažkostí počas niekoľkých dní. Urobili však prvý krok na ceste za uzdravením, a prinajmenšom sa im podarilo zbaviť sa toho najväčšieho kameňa, ktorý ich ťažil.
Náš mainstreamový trh je z japonskej anime produkcie najviac zaplavený filmami od štúdia Ghibli. Teraz má však vážnu konkurenciu.