Noel Czuczor sa vo filmovej novinke Láska hory prenáša opije na vlastnej svadbe

Láska hory prenáša je názov novej česko-slovenskej komédie, ktorá môže divákov zaujať inovatívnom štruktúrou rozprávania, ale aj neopozeraným hereckým obsadením. Debutuje ňou mladý režisér Jakub Machala. Filmovú novinku už premietajú v našich kinách.

08.05.2022 14:00
noel czukor Foto:
Noël Czuczor sa vo filme Láska hory prenáša opije na vlastnej svadbe.
debata

Alexin svadobný deň sa rúca priamo pred jej očami. Jej neurotická matka kontroluje každý jej krok, paranoidný otčim odhaľuje záhadný zločin a biologický otec, bohémsky majiteľ tatranského hotela, v ktorom sa svadba koná, je zodpovedný za nezvestného ženícha. Chaos v horskom hoteli využíva sympatický inštruktor lyžovania, ktorý sa za pomoci hotelovej hostky Kláry púšťa do dobrodružnej prípravy toho najkrajšieho rande, píše sa v synopse novej romantickej komédie.

„Dlho som chcel nakrútiť film z hotela, postupne som rozmýšľal, čo sa v ňom bude diať, na horory tak úplne nie som, komédia bola blízko,“ povedal pre režisér Machala. „Nerád hovorím, že je to komédia, chcel som urobiť zábavný film. Chcel som, aby sa niekto smial nie na tom, že niekto povie desať sprostých slov, ktoré nemá povedať, alebo že urobí niečo nechutné,“ dodal.

Do filmu obsadil slovenských aj českých hercov s dlhoročnými skúsenosťami, ale aj najmladšiu hereckú generáciu. Po náročných projektoch, ako Čistič či Správa, si komediálny žáner vyskúšal Noel Czuczor. „Bola to pre mňa radostná informácia, že ma vôbec zvažujú po filmoch, ktoré boli naozaj depresívne, temnejšie, že si ma niekto vedel predstaviť v úlohe opitého ženícha,“ uviedol herec. Mesiac trvajúce nakrúcanie v hoteli si pochvaľuje. „Bola to neopakovateľná atmosféra, pandémia zúrila a my sme makali na filme,“ spomína herec.

film Belfast, Kenneth Branagh Čítajte viac Poďte do Bratislavy a regiónov na kvalitné európske filmy

Priznáva aj obavy z nakrúcania romantickej komédie, stvárňuje v nej ženícha Mateja, ktorého hľadá takmer celý hotel a hlavne jeho snúbenica Alex. „Úprimne, strašilo ma to, bola to predsa komediálna poloha, zároveň je moja postava odrezaná od ostatných. Mal som zdravý stres z toho, že to nechcem režisérovi pokaziť,“ dodal Czuczor, ktorý síce nemá rád výšky, vo filme však predvádza skok z balkóna. „Počas skoku som to nebol ja, mali sme pripraveného kaskadéra, ale pre mňa bolo výzvou už len stáť na balkóne,“ poznamenal.

Za jednu z najvtipnejších vecí na filme Láska hory prenáša označil mikromotív s Jurajom Kukurom. „Je to taká pekná pocta jeho práci a všetkému okolo neho a zároveň je to príjemne vtipné,“ uzavrel.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Noël Czuczor