Nehádajte sa, nechajte škriepky Hádkovcom. Pozrite si trailer novej komédie

Tvorcovia filmu na čele s režisérom Vojtěchom Moravcom a spoluautorkou scenára Sandrou Novákovou zverejnili oficiálny trailer a plagát k novej snímke Hádkovci. Do kín príde 14. júla. Sandra a Vojtěch sú životní partneri a k filmu spoločne napísali scenár. Po úspešnej komédii Matky ide o ich druhú celovečernú snímku.

20.06.2022 14:00
Ha  dkovci - Hynek C  erma  k  Jakub Prachar... Foto:
Hádkovici sa náruživo hádajú, ale potrpia si aj na udobrovanie.
debata

Hádkovci sú (ako naznačuje ich priezvisko) rodina, ktorá sa stále háda. Dvaja bratia a ich manželky sa na ničom nezhodnú a teraz navyše vo vzduchu visí spor o dedičstvo. Zapojí sa doň tiež otec obidvoch bratov a napokon aj sestra, ktorá mieri na nečakané rodinné stretnutie. Do úloh bratov Hádkovcov obsadil režisér Jakuba Prachařa a Hynka Čermáka, v rolách ich manželiek, ktoré sa navzájom nenávidia, sa zase predstavia Jitka Čvančarová so Sandrou Novákovou. Otca bude hrať Ondřej Pavelka a sestru, ktorá obidvom švagrinám leží v žalúdku, Lucie Polišenská. Komédia Hádkovci príde do slovenských kín 14. júla 2022.

„Postavy sa navzájom milujú a zároveň sa nemôžu vystáť. Diváci budú mať chuť väčšinu z nich uškrtiť a niektoré hneď vzápätí objať,“ prezrádza Vojtěch Moravec. „Predovšetkým by ale Hádkovci mali divákov v kinách pobaviť,“ dodáva režisér.

Hádkovici prídu do kín 14. júla. Foto: Bontonfilm
Hadkovci Hádkovici prídu do kín 14. júla.

Nevyhnutnou súčasťou hádok je podľa tvorcov udobrovanie. „Myslím si, že každý sa niekedy háda. Dôležitejšie než samotná hádka je však udobrovanie. Ja sa naň teším už na začiatku hádky. So Sandrou nám to ide veľmi dobre,“ smeje sa Vojtěch Moravec. „Udobrovanie je na hádkach asi jediná pozitívna vec,“ dodáva Sandra Nováková.

Usmev prosim Čítajte viac Francúzska komédia ukazuje potrebu posúvať sa ďalej

„Hádkovci mi trochu pripomínajú prvú snímku o rodine Homolkovcov, ktorá je komédiou, ale zároveň aj trochu smutným filmom. Tiež sa v nej postavy často hádajú a keď sa práve nehádajú, stále tam dochádza k nejakým rušivým momentom a pôsobí to rozčuľujúcim dojmom. Na druhej strane sú tam aj smutné a dojímavé situácie rovnako ako v tomto filme,“ opísal komédiu Hádkovci jeden z hlavných predstaviteľov Jakub Prachař.

Dialógy a slovné prestrelky postáv sa dotvárali a zdokonaľovali počas hereckých skúšok ešte pred samotným nakrúcaním. „Každý z nás sa už niekedy s niekým pohádal, takže sme všetci mohli ťažiť zo svojich vlastných zážitkov. Herci sa do svojich postáv naozaj vžili a vďaka tomu natáčanie dopadlo tak dobre, ako sme si to so Sandrou vysnívali,“ zaspomínal si na nakrúcanie Vojtěch Moravec. „Áno, počas skúšok bolo niečo na papieri, potom sa to rozvinulo a naše improvizované hádky sa zapisovali, aby sa potom v rovnakej podobe dostali do filmu a zneli prirodzene,“ potvrdil slová režiséra Jakub Prachař.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Jitka Čvančarová #Jakub Prachař #Hynek Čermák