Mimoni sú späť a vracajú sa v čase, aby odhalili detskú dušu majstra zločinu

Mimoni 2: Zloduch prichádza je najnovší film zo svetovo najúspešnejšej animovanej filmovej série o Mimoňoch. Milované žlté postavičky zaplavia slovenské kiná už 30. júna.

, 25.06.2022 14:00
mimoni Foto:
Mimoni sú späť v našich kinách od 30. júna. V novom filme sa vrátime v čase.
debata

Každý pozná Grua ako hlavného majstra zločinu. Teraz sa však vraciame do 70. rokov kedy sa stretávame so zakomplexovaným 12-ročným chlapcom, ktorý o tejto kariére sníva zatiaľ len vo svojej izbe. Šťastnou náhodou jedného pekného dňa narazí na štvoricu Mimoňov: starí známi Kevin, Stuart, Bob a nováčik Otto – Mimoň so zubným strojčekom a akútnou potrebou objatia. Hoci je to ťažko uveriteľné, rýchlo s nimi nájde spoločnú reč a s ich pomocou postaví svoj prvý zloduchovský brloh, skonštruuje prvú zbraň a naplánuje prvú tajnú misiu.

Cieľom tejto akcie je stať sa členom Besnej šestky, absolútnej elity medzi zloduchmi. Jej členovia sú pre Grua dokonalými ikonami a vzormi. V momente keď ich opustí súčasný vodca, legendárny majster bojových umení Willy Kanón, Gru vycíti šancu zaplniť uvoľnené miesto. Pohovor o členstvo v Besnej šestke však vôbec nedopadne dobre a namiesto toho, aby sa Gru stal ich členom, získa päť nebezpečných nepriateľov na celý život. Kevin, Stuart a Bob robia možné aj nemožné, aby si svojho „mini-bossa“ udržali. Putujú púšťou, letia lietadlom a svojrázna majsterka Chow ich dokonca zasvätí do tajov kung fu. Keď sa Gru zoznámi so svojím najobľúbenejším zloduchom, Willym Kanónom, pochopí, že vernosť a priateľstvo dodáva zloduchom silu, a že spolu s Mimoňmi môže vytvoriť ten najzlodušskej­ší tím.

Počas štyroch filmov, počnúc filmom Ja, zloduch z roku 2010, sa Mimoni od spoločnosti Illumination stali medzinárodnými ikonami neplechy, chaosu a radosti. Z Mimoňov sa stal najväčší animovaný film v histórii, ktorý celosvetovo zarobil viac ako 3,7 miliardy dolárov.

„Filmy Ja, zloduch a Mimoni fungujú, pretože na jednej strane sú vtipné, zábavné a zároveň je v nich prítomná emocionálna rezonancia,“ hovorí zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Illumination, Chris Meledandri, "Rezonujú vďaka postavám. Mimoni očarujú a tešia divákov, a hoci je Gru zloduch, stále je pre nás veľmi príťažlivý a chceme, aby uspel v každej situácii.”

Mimoni sú späť v našich kinách od 30. júna. V...
Záber z filmu Mimoni 2: Zloduch prichádza.
+4Záber z filmu Mimoni 2: Zloduch prichádza.

Mimoni 2: Zloduch prichádza posúva sériu filmov na nové územie na viacerých úrovniach, a najmä do novej doby: do 70. rokov minulého storočia. „V prvom filme o Mimoňoch ste sa dozvedeli, kto sú Mimoni, čo chcú a aké sú ich ciele, a ich hlavným cieľom bolo slúžiť veľkému šéfovi,“ povedal režisér Kyle Balda. "Keď sa stretnú s Gruom, ich hlavným šéfom, dozvieme sa trochu viac o tom, kde sa Gru nachádza vo svojom živote ako 12-ročný ambiciózny zloduch. Vidíme, ako Mimoni podporujú jeho nápady a to, čím sa chce stať. Gru sa na začiatku voči Mimoňom trochu bráni, takže majú čo robiť, aby si ho získali.”

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Mimoni
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy