Jednotkou v kinách je Liga superzvierat. Týchto 7 zaujímavostí ste o nej nevedeli

Víkend prial návštevnosti kín a publikum svojím záujmom zvolilo jasného víťaza – na čelo rebríčka sa hrdo postavila animovaná snímka DC Liga superzvierat, v ktorej Supermanov pes s kamarátmi zachraňuje svoje mesto a možno aj celý svet. Počas premiérového víkendu ju videlo 21 324 divákov a diváčok, spoločne s predpremiérovými uvedeniami ich má na svojom konte už 22 321.

01.08.2022 16:00
Liga superzvierat Foto:
Superman a jeho žiarlivý domáci miláčik, ktorý je hlavným hrdinom novej animovanej komédie.
debata

V príbehu musí superpes Krypto, ktorý má rovnaký kryptonský pôvod aj schopnosti ako jeho pán Superman, spojiť sily s partiou zvierat z útulku, ktoré získali rôznorodé superschopnosti. Nezraniteľný pes Eso, prasa PB schopné meniť svoju veľkosť, extrémne rýchla korytnačka Merton a blesky strieľajúca veverička Chip sa s novými danosťami učia narábať a budú mať čo robiť, aby pomohli zachrániť unesených ľudských superhrdinov z Ligy spravodlivosti (Justice League) a celé mesto pred nekalými úmyslami zlovoľného morčaťa Lulu.

DC Liga superzvierat sa stáva celosvetovým hitom, získava si srdcia malých i veľkých divákov i diváčok a je pravdepodobné, že sa dočkáme podobne zábavného pokračovania. Aktuálna jednotka (nielen) slovenských kín je však v mnohých ohľadoch zaujímavá. Možno ste napríklad nevedeli, že Liga superzvierat je inšpirovaná komiksovou skupinkou známou ako Legion of Super-Pets, ktorá sa na stránkach komiksov vydavateľstva DC Comics spoločne objavila už v roku 1962.

V pôvodnom komiksovom zložení sa okrem superpsa vyskytovala aj supermačka, superopica, superkôň či mimozemšťan schopný meniť podobu.

Zvieratká sa menia na superhrdinov - aj keď... Foto: Continental film
DC Liga superzvierat 01 Zvieratká sa menia na superhrdinov - aj keď vlastne omylom.

Zápletka filmu, v ktorom dostanú superschopnosti zvieratá z útulku, napadla režiséra a scenáristu Jareda Sterna vďaka tomu, že jeho manželka v jednom útulku pracuje ako dobrovoľníčka.

Príbeh sa odohráva v meste Metropolis, ktoré je dobre známe všetkým fanúšikom Supermana ako jeho domov. Superman v ňom žije so svojím psom Kryptom, ktorý začne žiarliť na jeho priateľku Lois Laneovú.

Hlavný nepriateľ filmu? Pomstychtivé morské... Foto: Continental Film
DC Liga superzvierat, Hlavný nepriateľ filmu? Pomstychtivé morské prasiatko!

Okrem Supermana sa na plátne objavia aj ďalší členovia a členky Ligy spravodlivosti (Justice League), konkrétne Batman, Wonder Woman, Aquaman, Flash, Green Lantern a Cyborg. Prítomný je aj zločinec Lex Luthor, najväčší Supermanov nepriateľ, ktorého plány nečakane zapríčinia celú situáciu so zvieracími superschopnosťami.

DC Liga superzvierat 03 Čítajte viac Do kín vtrhla Liga superzvierat

Morča Lulu, ktoré je hlavnou záporáčkou filmu, si vytvorí vlastný tím z pokusných morčiat, ktoré takisto obdarí superschopnosťami. Uvidíme ich lietať, ovládať oheň či ľad, disponovať nadľudskou silou a množstvom ďalších daností.

Film zasiahne milovníkov a milovníčky epických príbehov s kreatívnymi zvratmi a najmä tých, ktorí majú radi zvieratá.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Liga superzvierat