Český slávik oslavuje 60 rokov, k výročiu vychádza audiokniha Slavíci

Slavíci: Kronika československé populární hudby je názov knihy z vydavateľstva Supraphon, ktorá mapuje 60-ročnú históriu populárnej ankety Zlatý slávik, neskôr premenovanej na Český slávik. Autorom audioknihy je obľúbený moderátor Martin Hrdinka, ktorý je zároveň dlhé roky súčasťou ankety. Audioknihu tiež sám načítal. TASR o tom informovala PR manažérka Adriana Nievelt.

11.11.2022 16:00
Český slávik Foto:
Ceny Český slávik.
debata

Dalo by sa povedať, že audiokniha Slavíci je vlastne dejinami československej populárnej hudby od roku 1962 až po súčasnosť. Každá kapitola pripomína najpopulárnejších spevákov, speváčky a skupiny príslušného roka, dôležité domáce i svetové udalosti a uzatvára ju pieseň z danej doby.

Audioknihu navyše zdobia ďalšie tematické a dobové pesničky. Celkový čas je viac než sedem hodín vyplnený zaujímavými príbehmi a legendárnymi piesňami.

Vybrané skladby z audioknihy vychádzajú tiež samostatne na digitálnom kompilačnom albume s názvom Slavíci – Písničky ze stejnojmenné audioknihy. Titul vychádza na CD, mp3 a tiež digitálne.

„Slávičia anketa oslavuje 60. narodeniny a podľa mňa je najrozsiahlejšou anketou popularity na svete. Niekto hlasoval, niekto fandil víťazom, niekto bol nešťastný z umiestenia svojho obľúbenca a iný výsledkami pohŕdal, ale všetci tú anketu poznáme. Tak som sa rozhodol zhrnúť to všetko do audioknihy Slavíci, ktorá je pohľadom do histórie nielen tejto ankety a nielen populárnej hudby,“ dodáva k audioknihe jej autor Martin Hrdinka.

debata chyba
Viac na túto tému: #kniha #hudba #Český slávik