Hana Gregorová uviedla do kín Cirkus Maximum. Uvidíme ju aj na hrazde?

Nevšedný príbeh z cirkusového prostredia Cirkus Maximum je práve na plátnach v slovenských kinách. Novú komédiu, ktorá nadväzuje na úspešné diela, ako Cirkus Humberto alebo Šesť medveďov s Cibulkom slávnostne uviedla herečka Hana Gregorová a tvorcovia.

, 15.11.2022 08:00
hana gregorova Foto:
Hana Gregorová počas slávnostnej premiéry filmu v Bratislave.
debata

Spolu s obľúbenou jojkárskou tvárou dorazila do bratislavského CINEMAX početná česká delegácia. Na predstavení nechýbali jej filmoví nevlastní synovia Petr Batěk a Radim Fiala, principál Jan Přeučil či producenti a scenáristi Petr Šiška a Artur Kaiser, ktorý je zároveň režisérom snímky. Slovenských kolegov z Cirkusu Maximum zastúpil Michal Rovňák.

„Jediná vec, pre ktorú som zvažovala, že tú rolu nevezmem je, že nemám žiadne akrobatické číslo. Dúfala som, že sa predvediem na vysunutej hrazde,“ zasmiala sa v úvode herečka. „Ale hrám úžasnú macochu a tajnú lásku Janovi Přeučilovi,“ dodala. Režisér filmu bol nadšený z celého tímu. „Tento film je československý. V priebehu nakrúcania nikto nepociťoval, že by šlo o dva rôzne štáty. Bola to jedna partia, ktorá ten film tvorila od začiatku až do konca. A aj keď sa naše krajiny pred rokmi rozdelili, na tomto projekte sa opäť spojili,“ povedal.

Hana Gregorová Čítajte viac Hana Gregorová: Moja osudová rola bola v Nočných jazdcoch, s tou som sa zžila dokonale

Prostredníctvom filmu Cirkus Maximum môžu diváci nazrieť do zákulisia cirkusového sveta. Pretože, ako tvrdia tvorcovia, cirkusový život nie je len tvrdá práca, ale aj svojrázny svet ľudí, ktorí majú radi zábavu a svoj život obetujú pre úspech v manéži. Zábavná snímka prináša úžasné a profesionálne čísla svetovo známych akrobatov a držiteľov mnohých ocenení, ale i pot, drinu a snahu za oponou, ktorá cirkusom v súčasnosti veľmi nežičí.

Rozhovor s Oldřichom Kaiserom, ktorý vznikol počas nakrúcania filmu.

Okrem obľúbených slovenských a českých hercov uvidia diváci vo filme našich i svetových špičkových artistov. Vo filme účinkujú aj Oldřich Kaiser, Lucia Siposová, Jiří Ployhar, Lucie Benešová, Tomáš Matonoha, Miroslav Šimůnek, Jiří Maryško, Kateřina Lojdová, Marian Roden a ďalší.

Herci na premiére filmu Cirkus Maximus.
Herečka Hana Gregorová a jej partner Ondřej...
+4Herec Michal Rovňák na premiére filmu Cirkus...

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Hana Gregorová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy