Kuchtí sa nová slovenská komédia Villa Lucia. Pozrite si prvé zábery

Príbeh o prvej láske a poslednej vlámačke prinesie nová slovenská komédia Villa Lucia. "Odhalí, čo všetko sú dvaja muži schopní spraviť kvôli jednej žene a čo pre kamarátstvo," avizujú tvorcovia akčnej letnej komédie s Hanou Vagnerovou, Michalom Kubovčíkom a Jurajom Hrčkom, zachytávajúcej nevyspelých tridsiatnikov, ktorí sa v nezrelých emóciách berú smrteľne vážne.

15.12.2022 12:00
villa lucia Foto:
Michal Kubovčík a Hana Vagnerová stvárnia hlavné postavy v pripravovanej letnej komédii Villa Lucia.
debata

„Pre mňa nie je nič zábavnejšie, ako sledovať vnútorne zmätených chlapov, ktorí sa navonok tvária, že vedia, čo robia,“ hovorí režisér filmu Michal Kollár, ktorý má na konte adaptáciu románu Dominika Dána Červený kapitán. Režisér a producent verí, že jeho novinka bude patriť piatkovým a sobotným oddychovým večerom. „Smiech a strach sú jediné emócie, ktoré spoločný zážitok v kine posilňujú, a naša komédia na to myslí v každej scéne,“ dodal Kollár, ktorý sa spolu s Lukášom Sigmundom podpísal aj pod scenár.

Veselý sled udalostí odštartuje hneď v úvode filmu, keď Cyril (Juraj Hrčka) odchádza z psychiatrickej nemocnice na nečakanú vychádzku. Po tom, ako sa neúspešnými pokusmi snažil dostať z prvej lásky, chce Luciu (Hana Vagnerová) vidieť opäť, a to za každú cenu. Netuší však, že je už zasnúbená s jeho blízkym kamarátom Gorazdom (Michal Kubovčík). Navyše toto tajomstvo pred ním roky skrýva aj ich spoločný kamarát Svätopluk (Martin Meľo). Starobratislavskú vilu, v ktorej Lucia býva a do ktorej Cyril odhodlane mieri, však majú v pláne vykradnúť dvaja skorumpovaní policajti (Vlado Černý, Tomáš Mischura) a jeden poverčivý taxikár (Zdeněk Godla). Tí považujú trojicu rozhádaných kamarátov za konkurenčnú partiu zlodejov.

Vo filme uvidíme aj Juraja Hrčku. Foto: Stanislava Topoľská
vila lucia Vo filme uvidíme aj Juraja Hrčku.

„Na prvú lásku sa nezabúda. Všetci sme boli schopní pre ňu urobiť veľa,“ priznáva jeden z hlavných protagonistov, láska však nebola hlavným a jediným dôvodom, prečo Juraj Hrčka povedal projektu Villa Lucia áno. „Režisérov originálny spôsob rozprávania príbehu a vizuálnej stránky boli pre mňa veľmi inšpirujúce,“ poznamenal herec.

Komédiu Villa Lucia prinesie do kín Bontonfilm 9. marca 2023.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Hana Vagnerová #Juraj Hrčka #Michal Kubovčík #Michal Kollar