Nový film Miry Fornay bude mať premiéru na festivale Berlinale 2023

Nový dobrodružný rodinný film Miry Fornay Mimi (cesta hrdinky) bude mať svetovú premiéru vo februári na áčkovom festivale Berlinale 2023 v sekcii Generation Kplus.

19.01.2023 12:00
Mimi Foto:
Rozmarína Willems ako Romy.
debata

Film rozpráva príbeh sedemročnej Romy (Rozmarína Willems), ktorá hľadá svoju stratenú andulku Mimi. Jej odhodlanie nájsť Mimi vedie Romy cez prastarý dunajský les, kde stretáva postavy s ich vlastnými príbehmi. Síce stratila milovanú Mimi, no nájde oveľa viac – dobrodružstvo, nových priateľov a utuží si aj vzťah s kamarátom Cypkom (Cyprián Šulej). Film sa natáčal v lesoch pri Bratislave.

Za podmanivou kamerou stojí debutujúca Simona Weisslechner. „Nie, nejde o dokument," rozvádza autorka filmu, „Mimi je hraný film, no písala som ho priamo na Romy a Cypka. Hrajú obaja krásne ako aj ostatní herci." Vedúca výroby Zuzana Czaková ju hrdo dopĺňa: „Minimálny štáb, žiadne agregáty, žiadna kamerová a osvetľovacia technika, obhliadky na bicykloch aj väčšina natáčania. Naozajstný zelený film."

fornay Čítajte viac Žaby bez jazyka Miry Fornay získali ocenenie na festivale FilmFest v Mníchove

Film je venovaný deťom, stromom a rieke, ktoré režisérka Mira Fornay označila za svätú trojicu ľudského spoločenstva. „Podarilo sa nám stať na dva mesiace súčasťou lesa a dokonca sme sa aj skamošili s dunajskými komármi," uzatvára so smiechom Fornay.

Film podporila Nadácia mesta Bratislavy, Audiovizuálny Fond a vznikal v koprodukcii RTVS. Do slovenských kín nastúpi hneď po svetovej premiére na 73. ročníku Berlinale 2023 v distribúcii spoločnosti Filmtopia.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #film #Mira Fornay #Berlinale