Zomrela herečka Lisa Loringová, Wednesday zo seriálu Rodina Addamsovcov

Vo veku 64 rokov zomrela americká herečka Lisa Loringová, ktorá sa preslávila detskou úlohou Wednesday Addamsovej v televíznom seriáli Rodina Addamsovcov (1964-1966). Informovala o tom v pondelok spravodajská stanica Sky News s odvolaním sa na týždenník Variety.

30.01.2023 17:29
debata
Lisa Loring stvárnila dievčatko Wednesday v... Foto: Profimedia
lisa loring Lisa Loring stvárnila dievčatko Wednesday v televíznej klasike Rodina Addamsovcov.

Loringová zomrela v sobotu večer v kalifornskom Burbanku na komplikácie spojené s mŕtvicou, ktorú spôsobil vysoký krvný tlak, uviedla pre daný magazín jej dcéra Vanessa Foumbergová.

Lisa Loring, Carolyn Jones, Ken Weatherwax, Ted... Foto: Profimedia
addamsovci Lisa Loring, Carolyn Jones, Ken Weatherwax, Ted Cassidy, Blossom Rock, John Astin a Jackie Coogan v seriáli Rodina Addamsovcov v roku 1964.

Loringová mala šesť rokov, keď sa zhostila úlohy Wednesday Addamsovej – pochmúrnej, smrťou posadnutej, vrkočatej dcéry rodiny Addamsovcov. Dovedna vzniklo 64 dielov tohto TV seriálu, v roku 1977 bola nakrútená špeciálna celovečerná časť.

Loringová účinkovala aj v televíznych seriáloch Dr. Kildare, The Girl from U.N.C.L.E., The Pruitts of Southampton, As the World Turns, Search for Tomorrow, ako aj v niekoľkých filmoch.

Annie Wersching Čítajte viac Zomrela herečka Annie Werschingová, známa so seriálu Star Trek

Loringová, rodená Lisa Ann DeCincesová, sa narodila v roku 1958 na Marshallových ostrovoch, v tom čase známych ako Poručenské územie Tichomorských ostrovov (TTPI). Krátky čas vyrastala na Havaji, potom sa s matkou presťahovala do Los Angeles, kde sa ako trojročná začala venovať detskému modelingu.

Loringová bola štyrikrát vydatá, ani jedno z manželstiev však nevydržalo. Zanechala po sebe dcéry Marianne a Vanessu.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Rodina Addamsovcov #Wednesday