Animované Múmie si už brúsia zuby. Pozrite si trailer nového filmu pre celú rodinu

„Egypt – krajina záhad, intríg a bohatej histórie. Zo sveta živých do záhrobia. Svet múmií pod zemou...“ Týmito slovami začína trailer nového animovaného filmu Múmie a napriek desivému úvodu sa vôbec netreba báť – spomínané múmie sú celkom milé osobnosti, ktoré sa rady smejú, tancujú a zabávajú. Okrem toho sa budú musieť vydať na neočakávaný výlet.

10.02.2023 10:00
múmie Foto:
debata

Animák sleduje zábavné dobrodružstvá svojskej trojice egyptských múmií, ktorú tvorí princezná, bývalý kočiš a jeho mladší brat spolu s domácim maznáčikom, rozkošným krokodílom. Sériou nešťastných udalostí sa múmie dostanú z bezpečia svojho podzemného mesta až do dnešného Londýna a vydajú sa na bláznivú a veselú cestu pri hľadaní starého prsteňa kráľovskej rodiny, ktorý ukradol ambiciózny archeológ Lord Carnaby.

Podarí a im zachrániť prsteň a naučiť sa v nesúrodej skupinke spolupracovať? Odpoveď sa dozvieme v kinách už o týždeň, na plátna sa Múmie dostanú 16. februára.

Múmie vstúpia do kín 16. februára. Foto: Continental film
múmie Múmie vstúpia do kín 16. februára.

Pôvodom španielsky animovaný film príde do slovenských kín s dabingom, na ktorom sa podieľalo viacero známych mien a hlasov. Tešiť sa môžeme na Maroša Baňasa, Matúša Krátkeho, Kristínu Turjanovú, Gabiku Dzuríkovú, Braňa Bystrianskeho, Oľgu Belešovú či Petra Rúfusa, ale úlohy si so svojimi mocnými hlasmi strihnú aj speváci Sisa Sklovská a Titusz Tóbisz.

Múmie majú aj domáceho maznáčika - krokodíla. Foto: Continental film
múmie Múmie majú aj domáceho maznáčika - krokodíla.

Rodinnú snímku plnú gagov, úsmevných dialógov a situácií prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film. Užijú si ju malí aj veľkí fanúšikovia a fanúšičky animovaných filmov i starovekého Egypta.

INVALID Čítajte viac Recenzia: Ako si neurotický údržbár na vozíku poradí s mafiou

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Egypt #múmia #Continental