Filmovú prehliadku Créme de la Créme presunuli na rok 2024

Prehliadka Créme de la Créme, ktorú každoročne v marci organizujú Film Europe a Francúzsky inštitút na Slovensku, sa tento rok neuskutoční. Organizátori sa po dôslednom zvážení rozhodli presunúť 9. ročník francúzskej filmovej prehliadky na budúci rok. TASR o tom informovala Kristína Ružičková, projektová manažérka Film Europe.

07.03.2023 13:00
Crème de la Crème Foto:
Prehliadka najlepších francúzskych filmov a potrvá od 12. do 18. apríla.
debata

Spresnila, že mediálna spoločnosť sa zameriava na dobudovanie a otvorenie svojho prvého butikového kina a kaviarne na Baštovej ulici v Bratislave. Práve to má byť zásadný dôvod rozhodnutia, že Crme de la Crme tento rok organizovať nebudú. Formát renomovanej filmovej prehliadky chcú organizátori rozšíriť tak, aby na budúci rok ponúkol aj v novom priestore verejnosti širokú a atraktívnu filmovú ponuku a pestrý sprievodný program.

Edison Filmhub Bratsilava Vel  ka   kinosa  la pohl  ad web Čítajte viac V centre Bratislavy vzniká kamenné kino Edison Filmhub

„Našou už niekoľkoročnou prioritou je výstavba butikového kina Edison Filmhub v Bratislave, ktorá práve vrcholí. Z týchto dôvodov sa chceme na našu najväčšiu investíciu energicky a finančne sústrediť, keďže jej plánované otvorenie je v druhej polovici roku 2023,“ vysvetľuje kreatívny riaditeľ spoločnosti Film Europe Dominik Hronec. Milovníkom prehliadky Créme de la Créme v roku 2024 avizuje nové elegantné kino a úplne nový zážitok.

Výnimočné francúzske filmy, ktoré mali organizátori pripravené na Créme de la Créme 2023, viaceré ocenené národnou filmovou cenou César, pôjdu podľa Hronca v priebehu najbližších mesiacov postupne do kinodistribúcie. Filmy ako napríklad Blízko, Navždy mladí, Brat a sestra, Svet včerajška, Mladí milenci, Hrdina nikoho a Nová hračka si budú môcť kinári naprogramovať aj v predpremiérach.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Crème de la Crème #Film Europe