Film Piargy má na konte 56 cien, pozrela si ho aj prezidentka

Slovenský film Piargy získal od svojho uvedenia vlani v septembri 56 ocenení, zaujal poroty na festivaloch v Bruseli, Paríži, Londýne, Ríme, Macedónsku, Bulharsku, Indii, New Yorku, Miláne, Hollywoode, Amsterdame či vo Florencii. Pred pár dňami si čiernobielu snímku nakrútenú podľa novely slovenského prozaika Františka Švantnera pozrela aj prezidentka SR Zuzana Čaputová.

07.03.2023 16:00
film PIARGY plagat Foto:
Plagát k filmu Piargy s hlavnou predstaviteľkou Judit Bárdos.
debata

„Piargy si prišla pozrieť do bratislavského Kina Film Europe v spoločnosti partnera Juraja Rizmana, mamy, dcéry a kolegov z prezidentského paláca. Svoj čas po projekcii venovala aj filmárskemu tímu,“ uviedol pre TASR PR manažér Radomír Brhlík. Dodal, že o skúsenostiach z desaťročných príprav a nakrúcania filmu sa s prezidentkou porozprávali herci Judit Pecháček (Bárdos), Lucia Klein Svoboda, Jana Kvantíková, Ivan Martinka, kameraman Peter Bencsík, scenáristka Jana Skořepová a dramaturgička Biba Bohinská.

„Veľmi si vážime, že si pani prezidentka pri svojom zaneprázdnenom pracovnom čase našla priestor aj na podporu slovenskej kultúry a osobne sa stretla s tvorcami a hercami filmu, ktorý je nakrútený podľa našej povinnej školskej literatúry,“ komentovala projekciu producentka filmu Silvia Panáková, ktorá počas večera informovala aj o najnovších dvoch cenách Najlepšie kostýmy/mejkap a Najlepší producent, ktoré Piargy získali na filmovom festivale Golden Wheat Awards v Turecku.

Nový slovenský folk horor Piargy

Pozrite si fotky z výnimočného filmu.

Fotogaléria
Hlavnou hrdinkou slovenského folk hororu Piargy...
Attila Mokos Ako gazda Roháč vo filme Piargy.
+4Do dediny sa vrátil Martin (Daniel Fischer) a...

Filmu z dedinského prostredia sa dostáva uznanie aj na Slovensku. Od členov Slovenskej filmovej a televíznej akadémie (SFTA) dostali Piargy 16 nominácií na blížiace sa národné filmové ceny Slnko v sieti vrátane nominácie v kategórii za najlepší hraný film. Cenu Krištáľové krídlo za stvárnenie filmovej postavy Juliše si počas uplynulého víkendu prevzala herečka Judit Pecháček.

film Piargy Judit Bárdos Čítajte viac Piargy ovládli nominácie na Slnko v sieti za rok 2022

Vášnivý príbeh lásky a zrady v milostnom trojuholníku, ktorý nakrútil režisér Ivo Trajkov, stále premietajú vybrané kiná. „Záujem aj po piatich mesiacoch od slávnostnej premiéry nás nesmierne teší,“ uzavrela Panáková.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Slnko v sieti #Zuzana Čaputová #film Piargy