Ako hovorí režisérka, „film prežila, napísala a zahrala Ingrid Hrubaničová“. Prví videli snímku diváci a diváčky medzinárodného festivalu v Talline v novembri a tiež publikum na tohtoročnom Febiofeste. Z reakcií vyplynulo, že najviac ocenili blízkosť príbehu k ich vlastným životným skúsenostiam.
„Je to film, kde veľké úlohy hrajú herci z alternatívnych divadiel a mihnú sa aj tí slávni. Už máme aj prvé reakcie divákov, prekvapilo ma, koľko ľudí zažilo niečo podobné ako hlavná hrdinka, koľkým susedia vstúpili do života, sú to reálne skúsenosti. Som rada, takto im môže byť film bližší,“ povedala filmárka Zuzana Piussi, ktorá roky intenzívne pôsobí v oblasti dokumentu, a aktuálne už pracuje na svojom ďalšom, opäť hranom filme.
Režisérka prizvala na spoluprácu profesionálov a zároveň objavovala aj hercov a herečky z alternatívnej scény i nehercov. Pri práci na filme u nej platí, že sa chce stretávať s ľuďmi, ktorých má rada. Roky strávila v Divadle Stoka, čo ju ovplyvnilo. Metódu hereckej improvizácie priviedla aj pred kameru špičkového Martina Štrbu (ASK). Hlavné postavy stvárnili Inge Hrubaničová, autorka scenára a Vladimír Zboroň, ďalej vo filme účinkujú: Daniela Gudabová, Peter Kalmus, Peter Bálik, Ivan Ostrochovský, Zvonko Lakčević, Mária Breinerová, Milan Chalmovský, Petra Fornayová a ďalší.
Snímka vznikla v období náročných protipandemických opatrení. Svetovú premiéru mala na MFF The Black Nights Tallin v novembri 2022, slovenská premiéra bola 19. marca na Febiofeste 2023.

Idealisticky založená Naďa so svojou dcérou po zložitom porozvodovom období nachádza novú stabilitu. Jej vytúženým prianím je životný pokoj. Podarilo sa jej výhodne kúpiť byt a do jej života sa vracia nádej, ktorú nevyruší ani všadeprítomný COVID. Postupne zistí, že susedské vzťahy v dome majú viac, než výstredný rozmer. Centrom všetkého je Nadina najbližšia susedka, v ktorej živote nie je niečo v poriadku. K nej smeruje aj Nadina empatia v jej prirodzenej snahe pomáhať. Začína u najbližších susedov a končí groteskným obrazom systému, v ktorom prehliadanie problémov patrí k dôležitej výbave na prežitie. Nade nezostáva, než sa vydať na ďalšiu cestu.

Zuzana Piussi svojou tvorbou prináša odvážny a originálny pohľad na javy a dianie v spoločnosti. Okrem iných sú to filmy: Nemoc tretej moci (2011), Krehká identita (2012) a filmy z ostatného obdobia: Obliehanie mesta (2019), ktorý na kremnickom prípade tematizuje všeobecné aspekty zápasu komunít s veľkými ťažobnými zámery a Univerzity a sloboda (2019) o patológiách v priestore univerzít v čase masifikácie a komercionalizácie vzdelania, posledné dva vytvorila spolu s Vítom Janečkom. V roku 2019 odpremiérovala film Ukradnutý štát, ktorý sa snaží odkývať mechanizmy, ktoré vytvárajú kauzy a posuny informácií a v roku 2021 dokument Očista o stave justície na Slovensku.