Malá morská víla od Disneyho má Oscara, teraz prichádza hraná verzia

Londýnska premiéra filmu "Malá morská víla", hraného spracovania animovanej klasiky štúdia Disney, ktorá získala Oscara, sa uskutočnila v pondelok večer v Londýne. Film Malá morská víla vizionárskeho režiséra Roba Marshalla sa do slovenských kín dostane 25. mája 2023.

16.05.2023 14:00
Jonah Hauer-King Halle Bailey film mala Morska... Foto:
V hranej verzii Malej morskej víly účinkujú Jonah Hauer-King ako Eric a Halle Bailey ako Ariel, snímka z londýnskej primiéry.
debata

Herci a tvorcovia filmu sa zišli na slávnostnom modrom koberci pred Odeon Luxe Leicester Square, aby si pripili na blížiace sa uvedenie filmu. Film „Malá morská víla“ vizionárskeho režiséra Roba Marshalla sa do slovenských kín dostane už 25. mája 2023.

Malá morská víla (2023) oficiálny trailer

Na slávnostnom uvedení filmu v Londýne sa zúčastnili hviezdy Halle Bailey, Jonah Hauer-King, Daveed Diggs, Jacob Tremblay, Javier Bardem, Melissa McCarthy, Noma Dumezweni a Art Malik, režisér/producent Rob Marshall, producenti Marc Platt a John DeLuca, skladateľ Alan Menken, výkonný producent Jeffrey Silver a hostia vrátane Jamesa Cordena, Stanleyho Tucciho, Guya Ritchieho, Sira Tima Ricea, Alexandra Molonyho a ďalších.

Premiéra filmu Malá morská panna

Pozrite si snímky z londýnskej primiéry

Fotogaléria
Herečka a predstaviteľka morskej panny Ariel -...
Televízna porotkyňa a producentka Heidi Klum...
+13Herec John Stamos a jeho partnerka Caitlin McHugh.

Malá morská víla je obľúbený príbeh Ariel, krásnej a temperamentnej mladej morskej víly s túžbou po dobrodružstve. Najmladšia z dcér kráľa Tritona Ariel túži zistiť viac o svete za morom a po as návštevy hladiny sa zamiluje do šviháckeho princa Erika. Hoci morské panny majú zakázané stýkať sa s ľuďmi, Ariel musí nasledovať svoje srdce. Uzavrie dohodu so zlou morskou čarodejnicou Uršulou, ktorá jej dá šancu spoznať život na súši, ale nakoniec ohrozí jej život – a korunu jej otca.

Halle Bailey a herec Javier Bardem Čítajte viac Malá morská víla si podmanila Mexiko. Hviezda filmu prezradila, ktorú scénu nakrúcali celé hodiny

Vo filme účinkujú speváčka a herečka Halle Bailey (grown-ish) ako Ariel; Jonah Hauer-King (Psia cesta domov) ako Eric; držiteľ ceny Tony Award Daveed Diggs (Hamilton) ako hlas Sebastiana; Awkwafina (Raya a posledný drak) ako hlas Scuttle; Jacob Tremblay (Room) ako hlas Floundera; Noma Dumezweni (Mary Poppins sa vracia) ako Kráľovná; Art Malik (Homeland) ako Sir Grimsby; s držiteľom Oscara Javierom Bardemom (Táto krajina nie je pre starých, Byť richtárom) ako kráľ Triton; a dvojnásobnou nominantkou na Oscara Melissou McCarthy (Can You Ever Forgive Me?, Družičky) ako Uršula.

Malá morská víla v Mexiku

Pozrite si snímky z premiéry filmu

Fotogaléria
Herečka Halle Bailey v kreácii Georges Chakra...
Herečka Halle Bailey a herec Javier Bardem...
+6Herec Javier Bardem pózuje fotografom v Mexico...

Režisérom filmu Malá morská víla je na Oscara nominovaný Rob Marshall (Chicago, Mary Poppins sa vracia), scenár napísal dvojnásobný nominant na Oscara David Magee (Pí a jeho život, Hľadanie Krajiny-Nekrajiny). Hudbu k piesňam zložil niekoľkonásobný držiteľ Oscara Alan Menken (Kráska a zviera, Aladin), texty piesní napísal Howard Ashman a nové texty piesní napísal trojnásobný držiteľ ceny Tony Award Lin-Manuel Miranda (Hamilton, Vo výškach). Producentmi filmu sú dvojnásobný držiteľ Emmy Marc Platt (Jesus Christ Superstar Live in Concert, Grease Live!), Miranda, dvojnásobný držiteľ Emmy John DeLuca (Tony Bennett: An American Classic) a Rob Marshall, výkonným producentom je Jeffrey Silver (Leví kráľ).

Novú Disney snímku Malá morská víla prináša do kín distribu ná spoločnosť CinemArt SK už 25. mája.

debata chyba
Viac na túto tému: #Disney #filmová novinka
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy