Jennifer Lawrence zažiari v dráždivej komédii Nič v zlom

Dráždivá komédia Nič v zlom prichádza v najlepšom čase, aby povzbudila rodičov čerstvých maturantov a maturantiek.

22.06.2023 12:00
jennifer lawrence Nic v zlom Foto:
Jennifer Lawrence vo filme Nič v zlom. Táto romantická komédia je všetko, len nie romantická.
debata

Predstavte si, že natrafíte na bazoši na inzerát, ktorým rodičia hľadajú – výmenou za nové auto – niekoho, kto by zaučil ich neskúseného utiahnutého dospievajúceho syna do tajov randenia. A nemyslia randenia, ale „RANDENIA“. Ak ste filmový producent so zmyslom pre drzý humor, napadne vás jediná možná vec. Hneď ho ako psinu pošlete režisérovi, ktorý šteklivému humoru na hrane tiež dobre rozumie.

Jennifer Lawrence v komédii Nič v zlom

Vzápätí režisér Gene Stupnitsky (Dobrí chlapci, Mrcha učiteľka) oslovil Jennifer Lawrence – veď kto iný by dokázal úplne autenticky zosobniť odzbrojujúco svojskú, neodolateľne spontánnu, očarujúco drzú a predovšetkým sexy neriadenú strelu. Lebo nemá problém kráľovsky sa niesť po červenom koberci v Cannes v dychvyrážajúcej karmínovej róbe a tmavomodrých… flipflopoch. Keďže v protokole sa vyžadujú ihličky. Alebo sa potknúť o vlastnú róbu, keď si ide po Oskara, a potom sa milo poďakovať publiku za standing ovácie, že sa cíti trápne, ako musela klesnúť, aby dvihla všetkých zo sedadiel. A že nabudúce asi radšej príde v teplákoch.

Drzá a očarujúca Jennifer Lawrence vo filme Nič... Foto: ITA FILM
Jennifer Lawrence film Nic v zlom Drzá a očarujúca Jennifer Lawrence vo filme Nič v zlom. V príbehu rodičia hľadajú - výmenou za nové auto - niekoho, kto by zaučil ich neskúseného utiahnutého dospievajúceho syna do tajov randenia.

Jennifer si dokonca vyskúšala aj rolu producentky. Vznikla tak romantická komédia, ktorá je všetko len nie romantická. Už ste zažili dilemu, ktorú ste rozlúskli tak, že účel svätí prostriedky? Alebo si spomeňte si na rande, ktoré dopadlo katastrofálne, a mieru katastrofy vynásobte ľubovoľným číslom. Situácie vyhrotené takmer do absurdna, ale stále uveriteľné, a najmä zábavné.

Nikdy nehovor nikdy Čítajte viac Poďte sa do kina cítiť lepšie s Tomášom Maštalírom a Terezou Kostkovou

Jennifer Lawrence sa predstaví v úlohe Maddie, mladej ženy, ktorá si zarába ako vodička Uberu. Keď jej súd vezme auto, a hrozí, že príde ešte aj o strechu nad hlavou, prepadá zúfalstvu. Objaví však inzerát, v ktorom prehnane starostliví prachatí rodičia hľadajú pre svojho neskúseného utiahnutého devätnásťročného syna niekoho, kto ho zaučí do tajov „randenia“ výmenou za nové auto.

Aby bol synček pripravený na život a vysokú školu po všetkých stránkach. Maddie má v tomto smere skúseností na rozdávanie a keďže auto potrebuje pre svoje živobytie, ponuku prijíma. No čoskoro zistí, že introvert Percy (Andrew Barth Feldman) je tvrdší oriešok, ako si pôvodne myslela. A dokonca ju môže naučiť niečo o romantike.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #filmová novinka